Kobieta Roku 2017 miesięcznika Twój STYL

Poczta Kwiatowa od wielu lat wspiera aktywnie działające w społeczeństwie kobiety, nie inaczej było 4 kwietnia w warszawskim hotelu Bristol, gdzie odbyła się gala, organizowana przez miesięcznik Twój STYL - Kobieta Roku 2017. Poczta Kwiatowa była oficjalnym partnerem tego wydarzenia, a nasze działania polegały na upiększeniu go wyjątkowymi bukietami kwiatów, skomponowanymi specjalnie na tę okazję.

Nominacje na kobietę roku

fot. Podlewski/AKPA fot. Podlewski/AKPA

Uroczysta gala Kobieta Roku miesięcznika Twój Styl odbywa się nieprzerwanie od 27 lat. Każdego roku, inna zasłużona Pani otrzymuje ten prestiżowy tytuł. Wśród laureatek znajdują się gwiazdy estrady, sportsmenki, dziennikarki i kobiety działające w strukturach państwowych, należą do nich: Ewa Łętowska, Hanna Suchocka, Janina Ochojska, Magdalena Abakanowicz, Otylia Jędrzejczak, Anna Dymna, Ewa Błaszczyk, Martyna Wojciechowska, Zofia Kuratowska, Jolanta Kwaśniewska, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Monika Olejnik, Magdalena Abakanowicz, Danuta Hübner, Otylia Jędrzejczak, Alicja Chybicka, Henryka Strycharska-Krzywonos, Justyna Kowalczyk, Danuta Wałęsa i Dorota Wellman. O przyznaniu nagrody decydują czytelnicy Twojego STYLu oraz redakcja gazety.

Kobieta Roku 2017 miesięcznika Twój STYL

fot. Podlewski/AKPA fot. Podlewski/AKPA

W tegorocznej edycji wyróżnienie przyznano Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak – żonie Jurka Owsiaka, bez której nie byłoby cudownej WOŚP! W nagrodę otrzymała broszkę w kształcie wawrzynu, zaprojektowaną przez Magdalenę Dąbrowską z firmy YES. ,,To niesamowite uczucie, jestem bardzo wzruszona, zdenerwowana i szczęśliwa. Oboje z Jurkiem nie wyobrażaliśmy sobie te czterdzieści parę lat temu, od kiedy jesteśmy razem, a od 26 lat na pewno, że tak potoczą się nasze losy. Jurkowi udało się stworzyć fantastyczną Fundację. I chyba nie przypuszczał, że w ten sposób stworzy też dla mnie nieprawdopodobnie fantastyczną przestrzeń, w której mogę się realizować, podejmować bardzo ważne i potrzebne działania na rzecz drugiego człowieka, które są ogromnym sensem mojego życia.” mówiła po otrzymaniu nagrody Lidia Niedźwiedzka-Owsiak. Głos zabrał również Jurek Owsiak, który o swojej żonie mówił tak: "Nauczyłaś mnie i nasze dwie córki, że prawa kobiet powinny być ustanawiane przez kobiety, że to one decydują o sobie. Wspaniale wychowałaś nasze córki, które mają swój świat mądry, delikatny, w którym wiadomo, co jest dobre, co złe. Jestem z nich bardzo dumny. Nauczyłaś mnie patrzeć na świat kobiet z rozwagą".

Na gali pojawiły się również gwiazdy, które od wielu lat są związane z plebiscytem i znane są z aktywnego uczestniczenia w życiu społecznym i politycznym w naszym kraju, wśród nich były: Monika Olejnik, Mariola Bojarska-Ferenc, Lidia Popiel, Krystyna Kofta, Agata Passent, Katarzyna Kolenda-Zaleska, Karolina Ferenstein-Kraśko, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Ewa Błaszczyk, Edyta Olszówka, Dorota Wróblewska, Bogna Sworowska.

Poczta Kwiatowa wspiera kobiety

SK:, , fot. Podlewski/AKPA fot. Podlewski/AKPA

Co roku gala Kobiety Roku miesięcznika Twój STYL przyciąga wielu partnerów, którzy pragną swoim działaniem uświetnić to wydarzenie, wśród tegorocznych działaczy znalazła się Poczta Kwiatowa, która ochoczo wspiera aktywnie działające kobiety. Właśnie za sprawą kwiaciarni, hotel Bristol prezentował się wspaniale, udekorowany bukietami białych kwiatów, które zostały stworzone specjalnie na tę okazję, tak jak i bukiet gratulacyjny dla laureatki nagrody. Galę uświetnili także: Luxury Collection Hotel, Warsaw; YES; Oceanic, AA Wings of colour; Vueve Clicquot oraz Yankee Candle.

Dla całego zespołu, tworzącego Pocztę Kwiatową, udział w tak niezwykłym wydarzeniu był prawdziwym zaszczytem, mamy nadzieję, że w przyszłych edycjach Kobiety Roku miesięcznika Twój STYL również będziemy mogli uczestniczyć, ponieważ wiemy, że kwiaty doskonale dekorują przestrzeń i podnoszą rangę ceremonii. Właśnie dlatego wybraliśmy białe kompozycje, które wpisały się w charakter uroczystości.