Romantyczne frezje w wazonie

Niemal każda kobieta lubi dostawać kwiaty. Pierwszym wyborem mężczyzn zazwyczaj są róże i słusznie, bo są one absolutnie niezawodne. Czasem jednak warto sięgnąć po inne gatunki i zaskoczyć wybrankę czymś nowym. Wtedy do gry wchodzą frezje! Są one niesłusznie niedoceniane, bo zarówno urokiem, jak i wspaniałą symboliką nie ustępują wcale  różom wiodącym prym w kwiaciarniach.

Romantyczne frezje w wazonie

Frezje są od róż bardziej subtelne, a jednocześnie nie są aż tak delikatne jak dzwonki czy niezapominajki, co jest dużą zaletą, bo nie wszystkie panie przepadają za bukietami z takich drobnych kwiatków. W bukietach ślubnych frezje pojawiają się coraz częściej, co może oznaczać, że powoli zaczną być widoczne w kompozycjach wręczanych przy mniej uroczystych okazjach. Są to kwiaty o oryginalnej urodzie i trudnym do podrobienia zapachu, więc wręczając je komuś na pewno zostanie się zapamiętanym.

Pachnące frezje dla dziewczyny

Żółta frezjaKobiety kochają frezje przede wszystkim za ich delikatność i słodki aromat. Najbardziej intensywny zapach mają jaśniejsze odmiany, czyli białe, żółte i liliowe, więc jeśli wybranka lubi mocno pachnące kwiaty, to te kolory będą strzałem w dziesiątkę. Bukiet frezji to świetny pomysł na upominek na pierwszej randce, bo są to kwiaty bardzo dziewczęce i tym samym mniej zobowiązujące. Wśród kolorów można dowolnie wybierać, bo występują one niemal we wszystkich barwach: żółtych, białych, fioletowych, różowych, czerwonych i pomarańczowych.

Znaczenie frezji

Jakie znaczenie mają frezje? W zależności od barwy mogą one symbolizować bardzo różne emocje. Przykładowo, czerwone odmiany mówią “cieszy mnie Twoja obecność”, a różowe nawołują to flirtu. Białe oznaczają delikatność, żółte zaś, tak jak wiele innych kwiatów w tym kolorze, zazdrość. Ogólna symbolika frezji sprowadza się zaś do wyrażania szacunku i uznania, a także radości ze wspólnie spędzanego czasu. Ich znaczenie można też ująć w słowach “obdarz mnie miłością”.

Frezje w wazonie - jak przedłużyć ich żywot?

Bukiet białych frezjiGdy już otrzyma się takie piękne kwiaty, warto zadbać o to, by jak najdłużej utrzymały się w dobrym stanie. Jak przedłużyć świeżość frezji? Po pierwsze, dobrze jest zrobić to, co w przypadku innych kwiatów, czyli ściąć dolną końcówkę łodygi po skosie, aby roślina lepiej pobierała wodę. Należy też pamiętać o tym, że zamiast tylko dolewać wodę, lepiej ją wymieniać. Można też dodać do niej odrobinę cukru. Frezje za taką troskę odwdzięczą się pięknym wyglądem i urzekającym zapachem.

Warto czasem wręczyć bliskiej nam osobie inne kwiaty niż te najpopularniejsze. Świetną alternatywą będą właśnie romantyczne, pięknie pachnące frezje. Niespodzianka gwarantowana!