Święto małych i dużych - Dzień Dziecka

Pierwszego czerwca obchodzone jest jedno z najważniejszych dni w roku dla wszystkich maluchów - Dzień Dziecka. Nie we wszystkich krajach święto to obchodzone jest 1. czerwca. Tego dnia swój dzień dzieci świętują w Polsce, Czechach, Słowacji oraz na Ukrainie.

Najwcześniej Dzień Dziecka celebruje się we Francji. Nazywany jest on tam Dniem Rodziny i przypada na 6. stycznia. Rodzina zasiada do uroczystej kolacji, a niespodzianką jest ciasto z wróżbami.
dzień dzieckaW Japonii Dzień Dziecka rozdzielony jest na osobne święta - Dzień Chłopca (5. maja) oraz Dzień Dziewczynek (3. marca). W maju rodzice wieszają w ogrodzie, na masztach przy domach papierowe karpie - czerwony symbolizuje mamę, czarny tatę a niebieski syna. Karp symbolizuje walkę z przeciwnościami losu oraz siłę. W marcu dziewczynki piją napój ryżowy, organizowane są także wystawy lalek.
Bardzo radośnie celebruje się ten dzień w Turcji. 23. kwietnia dzieci ubrane w stroje narodowe tańczą, śpiewają i puszczają latawce. Dzieci w tradycji tureckiej są stawiane na piedestale, uwielbiane - ich dzień obchodzi są łącznie z przypadającym również na 23. kwietnia Dniem Niepodległości.

Na Węgrzech Dzień Dziecka jest świętem ruchomym i obchodzi się go w ostatnią niedzielę maja, Australijczycy natomiast świętują w pierwszą sobotę lipca, a w Argentynie celebrowanie tego dnia przypada na drugą niedzielę sierpnia.
We Włoszech Dzień Dziecka obchodzony jest iście po królewsku - dzieci dostają od rodziców papierowe korony, spełniane są także ich drobne zachcianki. Oprócz tego królowie i królowe obdarowywani są ciasteczkami z wróżbą.

Kosz dla maluchaNiezależnie od daty, jest to okazja do organizowania specjalnych festynów w szkołach, koncertów i zabaw. Często rodzice zabierają maluchy do zoo, do kina, do parku rozrywki. W tym dniu szczególnie dużo czasu i uwagi powinno poświęcić się dzieciom i rodzinie i spędzić z bliskimi czas. Warto zaznaczyć swoją pamięć i uczucia, jakimi darzymy dzieci także z dalszej rodziny, z którymi nie spędzamy czasu na co dzień. Gdy nie mamy okazji złożyć im życzeń osobiście, warto skorzystać z pomocy Dobrych Duszków. Dzieci najbardziej lubią prezenty - można przesłać wyjątkowy upominek na Dzień Dziecka, w ramach niespodzianki.

Prezenty, które na pewno ucieszą dzieci to słodycze, maskotki. Dziewczynki ucieszą się również z pięknych bukietów.

W Polsce, coraz częściej, Dzień Dziecka świętują nie tylko maluchy. Każdy był kiedyś dzieckiem - w związku z tym w tym jednym dniu w roku każdy chce choć na chwilę powrócić do dziecięcych chwil. Dorosłe dzieci przesłany kosz ze smakołykami czy przepiękny kolorowy bukiet ucieszy podwójnie. Z jednej strony będzie bowiem wyzwalał dziecięcą radość otrzymywania podarku, z drugiej będzie symbolizował uczucia przesłane przez nadawcę.

Życzymy Wam, by w ten jeden dzień w roku, każdy mógł cieszyć się beztroską i radością... niczym dziecko!