Wyjątkowy dzień z Mamą

"Miłość matki do swojego dziecka jest jak nic innego na świecie. Podważa wszystko i powala każdą rzecz spotkaną na swojej drodze" - te słowa Agathy Christie znakomicie oddają ogromne uczucie jaką darzą mamy swoje dzieci. Wdzięczność za tę miłość powinno okazywać się w każdy dzień, jest jednak jeden szczególny, obchodzony 26 maja - Dzień Matki. Dlatego warto zastanowić się, jak go spędzić, by pozytywnie zaskoczyć Mamę. Wszystko czego potrzeba to odrobina kreatywności, wyobraźni oraz serca.

dzien matki

Jednym z pomysłów jest zorganizowanie wycieczki po rodzinnym mieście. Warto dowiedzieć się w jakich miejscach mama bywała w młodości, gdzie uwielbia chodzić z przyjaciółkami, bądź które miejsca budzą u niej pozytywne wspomnienia. Można od rana zaplanować wycieczkę do parku czy nad jezioro. Następnie zabrać Mamę do ulubionej restauracji na obiad i wino. Z kolei wieczór to szansa na zwiedzenie klimatycznych zakątków miasta, bądź pójście do kina. Wachlarz miejsc do odwiedzenia jest zupełnie dowolny, ważne aby zapadły one na długo w pamięć, bądź przywołały miłe uczucia.

bukiet dla mamy

Mając okazję na zorganizowanie Dnia Matki warto pomyśleć o przygotowaniu specjalnego przyjęcia. Uroczystość - niespodzianka będzie świetnym pomysłem na prezent. Zaproszenie rodzeństwa i ważnych dla mamy osób, dobre jedzenie i muzyka to przepis na udany wieczór. Organizacja dnia pełnego gier i zabaw będzie uciechą zarówno dla wszystkich gości. Wspólne układanie puzzli, gry planszowe czy kalambury to tylko niektóre z niezliczonej liczby propozycji. Dobrym sposobem na przywołanie pozytywnych uczuć może być też gra w pytania. Do zorganizowania jej potrzebne będzie krótkie rozeznanie na temat młodzieńczych lat mamy. Następnie należy zorganizować karty z pytaniami, które będzie się zadawać mamie przy młodszych członkach rodziny. Pytania: Jak poznała Tatę?, Najśmieszniejsza sytuacja z dzieciństwa?, Najlepsza uwaga w szkole?, to tylko niektóre z pomysłów, które poprzez zabawę przywrócę pozytywne wspomnienia.

prezent dla mamy

Niestety nie każdy ma tyle szczęścia, by spędzić ten szczególny dzień wspólnie z Mamą. Czasem brakuje też czasu na zorganizowanie większej części dnia. W tej sytuacji warto zakupić prezent, który symbolicznie wyrazi miłość i wdzięczność. Piękny bukiet kwiatów spodoba się każdej kobiecie. Konwalie, róże czy bukiety mieszane - wybór jest bardzo szeroki. Kolejnym dobrym pomysłem są czekoladki na osłodę tego szczególnego dnia. Pięknie zapakowana bombonierka to dobry pomysł na prezent dla mamy, która przepada za słodkościami.

Zbliża się czas wdzięczności i miłości dla Mam. Obojętnie jak będzie spędzony, warto aby był szczególny i zapadł na długo w pamięć. Każda mama na to zasługuje.