Poznaj najlepsze sezonowe kwiaty kwietnia!

Kartki kalendarza w końcu pokazały długo wyczekiwany kwiecień! Choć tegoroczna pogoda jest najlepszym potwierdzeniem prawdziwości starego przysłowia “kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata”, wiosna staje się coraz bardziej odczuwalna. Warto więc wprowadzić nieco kolorów do domu, mieszkania, ogrodu lub na balkon wykorzystując w tym celu sezonowe kwiaty.

Tulipany - tradycyjne kwietniowe kwiaty

Tulipany to bardzo proste kwiaty, które być może nie są najszlachetniejszym gatunkiem w ogrodzie, ale mają w sobie wiele wdzięku i piękna. Są symbolem doskonałej, trwałej miłości między partnerami lub członkami rodziny, nieśmiertelnych i namiętnych uczuć, a także dobroczynności. Są to kwiaty, które od wielu lat kojarzą się z wiosną. Zazwyczaj znikają z kwiaciarni wraz z końcem kwietnia, dlatego warto cieszyć się nimi, dopóki jeszcze są dostępne. W domu lub mieszkaniu doskonale prezentują się stosunkowo proste propozycje, takie jak na przykład bukiet 50 kolorowych tulipanów. To urzekająca wiązanka, którą można kupić komuś nawet bez okazji lub podarować sobie, jako prezent od siebie dla siebie.  Osoby poszukujące nieco mniejszej kompozycji mogą zwrócić uwagę na Bukiet Wiosenny, w którym to różowe tulipany połączono z żółtymi żonkilami, tworząc tym samym niezwykle żywą i przyciągającą wzrok wiązankę. Z racji tego, że wielkimi krokami zbliżają się święta Wielkanocne, subtelną, a zarazem przepiękną dekoracją na stole będzie Bukiet Wesołego Alleluja składający się z żółtych tulipanów i baziów.

Poznaj przepiękne kompozycje z hiacyntami

Co z kolei oznaczają hiacynty? Są one przede wszystkim symbolem szczerości. Ten uroczy gatunek jest wszystkim znany raczej jako roślina ogrodowa, która przyozdabia skalniaki oraz okolice wokół tarasu. Jak się jednak okazuje, hiacynty są również doskonałym elementem dekoracyjnym do domu, mieszkania lub na balkon. Doskonałą propozycją utrzymaną w pastelowych kolorach jest kompozycja z hiacyntów umieszczona w eleganckim naczyniu. Największą zaletą tego gatunku jest jego przepiękny zapach - z pewnością docenią go wszyscy goście. Miłośnicy bardziej kolorowych propozycji mogą z kolei zwrócić uwagę na Kompozycję Trzy Hiacynty. W koszu znajdują się trzy kolory przedstawicieli tego niezwykłego gatunku, a także prymule w ciepłych barwach i mech.

Kwiaty na kwiecień - żonkile

Kolejnymi sezonowymi kwiatami typowymi dla miesiąca, jakim jest kwiecień, są żonkile. Są ściśle kojarzone z radością, szczęściem i odrodzeniem, a nawet dobrobytem. Kompozycja Wiosenna Radość to doskonała propozycja kwiatowej dekoracji do domu. 15 żonkili w naczyniu, a to wszystko przyozdobione mchem - czy istnieje lepszy symbol wiosny?

Czy sezonowe kwiaty, takie jak krokusy, odnajdą się we wnętrzach?

Pewne gatunki kwiatów kojarzą się tak bardzo z dzikim rośnięciem na ogródkach i działkach, że aż trudno wyobrazić sobie, jak mogą wyglądać w pomieszczeniu. Jednymi z takich kwiatów są krokusy, czyli urocze rośliny bulwiaste w fioletowym odcieniu. Jak się jednak okazuje, są idealnym dopełnieniem iście wiosennych propozycji, takich jak na przykład Kompozycja balkonowa.

Kwietniowe kwiaty są w stanie wprowadzić do domu lub mieszkania wiele kolorów i pozytywnej energii. Ich obecność poprawia humor domownikom, a zmieniająca się z prędkością światła pogoda nie psuje nastroju.