Najlepsze kwiaty na imieniny - co wybrać?

Kiedy wiesz, że zbliżają się imieniny ważnej dla Ciebie osoby, to zaczynasz oczywiście myśleć o odpowiednim prezencie. Opcji jest naprawdę dużo, a jednym z najpopularniejszych podarunków z okazji imienin są oczywiście kwiaty. Mogą to być piękne bukiety, rośliny doniczkowe lub kwiaty ułożone w koszu. To, co wybierzesz, zależy tylko od Ciebie! Czytaj dalej, a dowiesz się, jakie kompozycje kwiatowe są idealne jako prezent na imieniny!

Najlepsze kwiaty na imieniny - co wybrać?Kwiaty na imieniny - jakie gatunki wybrać?

Przy wyborze kwiatów na imieniny warto pamiętać o kilku ważnych zasadach. Chociaż lilie i chryzantemy są piękne, tradycyjnie kojarzą się z uroczystościami pogrzebowymi, więc mogą być nieodpowiednie na taką okazję. Popularna jest zasada wręczania bukietów składających się z nieparzystej liczby kwiatów - nie tyle z przesądów, co z estetycznego punktu widzenia: taka kompozycja wygląda harmonijniej i pozwala florystom na lepsze rozmieszczenie kwiatów. Kluczem jest świeżość bukietu; nikomu nie sprawi radości zwiędłe kwiaty. Jeśli istnieje ryzyko, że od zakupu do wręczenia minie więcej czasu, warto poprosić florystę o mały flakonik z wodą dla łodyg. Co do wyboru gatunku - czerwone róże są symbolem miłości, natomiast żółte odzwierciedlają przyjaźń i szczęście. Uniwersalnymi i dostępnymi przez cały rok opcjami są gerbery, goździki, słoneczniki oraz tulipany. Ostatecznie, pamiętajmy o osobistym akcencie - dołączenie dedykacji lub kartki z życzeniami sprawi, że prezent będzie jeszcze bardziej wyjątkowy i osobisty. Warto także wziąć pod uwagę sezon kwiatów, gdy planujemy wręczenie bukietu. Kwiaty dostępne w danym okresie roku są zwykle tańsze i bardziej świeże, co wpłynie korzystnie na ostateczny efekt naszego prezentu.

Jaki bukiet na imieniny kupić?

Nadal nie masz pewności, jakie prezentowe kwiaty kupić? Podpowiadamy! Jeśli imieniny obchodzić będzie Twoja dziewczyna, narzeczona czy żona, to śmiało postaw na bukiet rubinowy, który składa się z dwudziestu pięciu czerwonych róż. Całość udekorowana jest zielenią dekoracyjną i obwiązana wstążką. Dodatkowo do tego bukietu dodawany jest wazon. Inną propozycją jest bukiet radosny, który składa się przede wszystkim z kolorowych gerberów. W tej kompozycji znaleźć można również limonium, zieleń dekoracyjną oraz kryzę. Kolejna opcja to bukiet Artemida, w skład którego wchodzą tulipany, róże, alstromerie, eustomy, anigozanthosy, goździki oraz zieleń dekoracyjna. Całość prezentuje się zjawiskowo! Jeśli myślisz o wręczeniu komuś rośliny doniczkowej, to świetną propozycją jest Calathea Makoyana. Ten piękny kwiat, wyróżniający się ciekawymi liśćmi doskonale sprawdzi się jako imieninowy prezent! Idealną opcją jest również kompozycja Kolorowy ogród, czyli kwiaty umieszczone w koszu. Można w nim znaleźć gerbery, goździki, różowe róże, limonium oraz zieleń dekoracyjną. Zapewniamy, że niezależnie od tego, co wybierzesz, każda z powyższych propozycji doskonale się sprawdzi jako prezent na imieniny!  

Kwiaty na imieniny to zawsze trafiony prezent. Kluczem jest dopasowanie bukietu do gustu solenizanta i okazji. Tulipany, gerbery czy goździki to uniwersalne propozycje, które podkreślą wyjątkowość chwili. Nie zwlekaj i już dziś wybierz idealną kompozycję w Poczcie Kwiatowej!