Czy kwiaty z okazji emerytury to dobry pomysł?

Prezenty z okazji emerytury to zawsze miły gest, zwłaszcza dla człowieka, który zakończył swoją przygodę zawodową. Czasami trudno wybrać odpowiedni podarunek, ponieważ opcji jest naprawdę wiele. Z całą pewnością jednym z trafniejszych prezentów są te związane z kwiatami - ciętymi lub doniczkowymi. Nie wiesz, jaki bukiet wybrać? Z przyjemnością Ci pomożemy! Przeczytaj poniższy artykuł, a z całą pewnością będziesz wiedzieć, co kupić na prezent z okazji emerytury.

Czy kwiaty z okazji emerytury to dobry pomysłCzy kwiaty są odpowiednim upominkiem na emeryturę?

Odpowiadając krótko: zdecydowanie tak. Kwiaty od wieków stanowią uniwersalny symbol uznania i wdzięczności. Wręczając bukiet, możemy być pewni, że wywołamy uśmiech na twarzy obdarowanego emeryta. To nie tylko piękny gest, ale również wyraz pamięci i szacunku, który zostanie w jego sercu na długo. Dzięki kwiatom można również wyrazić swoją wdzięczność za czyjąś długoletnią i świetną pracę. Oprócz kwiatów ciętych, które są na tę okazję idealne, można wybrać również coś niecodziennego - roślinę w doniczce. 

Jakie kwiaty jako prezent emerytalny wybrać?

Z okazji przejścia na emeryturę można wręczyć bukiet wykonany z ulubionych kwiatów przyszłego emeryta lub wybrać po prostu bezpieczną opcję, np. bukiet z tulipanów, goździków czy mieszany, w którym znajdzie się kilka gatunków kwiatów. Poniżej przedstawimy trzy najciekawsze opcje z Poczty Kwiatowej: 

  • Bukiet Magiczny Czas - ta kompozycja kwiatowa jest idealnym upominkiem na emeryturę. Skomponowana z liliami, goździkami, różami, tulipanami i gipsówką, emanuje wdzięcznością i serdecznością. Jej barwne połączenie żółci, pomarańczy i czerwieni wzbudza ciepłe emocje. Wzbogacony rattanem i dekoracyjną zielenią, bukiet prezentuje się niezwykle elegancko. 
  • Kosz firmowy Poczta Kwiatowa - jest to doskonały prezent, aby wyrazić swój podziw oraz uznanie dla długoletniego pracownika, który odchodzi na emeryturę! W koszu znajdują się żółte goździki, róże o tym samym kolorze oraz santini również w odcieniu żółci. Dodatkowo, jako elementy dekoracyjne w koszu można znaleźć limonium oraz zieleń dekoracyjną. Całość została pięknie ułożona w koszu i prezentuje się wręcz cudownie. 

Co jeszcze można wręczyć komuś z okazji emerytury?

Kwiaty nie muszą być wcale głównym podarunkiem z okazji emerytury, a tylko dodatkiem do większego prezentu!  Z okazji przejścia na emeryturę można komuś sprezentować weekend w SPA, aby mógł porządnie wypocząć. Ciekawym podarunkiem jest również dobrej jakości wino czy whiskey. Jeśli emeryt uwielbia sport, to śmiało można mu kupić rower. Opcji jest naprawdę wiele, a to, co wybierzesz, zależeć powinno od danego emeryta, ponieważ każdy z nich jest inny i ma swoje własne hobby czy zainteresowania. 

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, jaki prezent z okazji emerytury wybrać! Postaw na klasyczny bukiet kwiatów, kwiaty w koszyku lub roślinę doniczkową. Zapewniamy, że każdy, nawet najmniejszy gest, będzie doceniony, a emeryt swoje odejście z pracy będzie wspominał jak najlepiej.