Mikołajki

Zbliża się ulubione przez dzieci  święto, czyli imieniny Świętego Mikołaja. Ale czy tylko przez dzieci? A któż z nas, dorosłych nie lubi dawać i dostawać prezentów? Każdy to kocha. I dlatego obchodzimy Mikołajki obdarowując się wśród bliskich i przyjaciół zarówno słodkimi figurkami, jak i często większymi prezentami.

santaJak mówi tradycyjna legenda, postać Świętego Mikołaja pochodzi z Laponii. Ale czy to prawda? Inne podania twierdzą, iż był to biskup z Miry.  Urodzony około 280 roku n.e. w Patrze, w Lykijskim mieście nad Morzem Śródziemnego (obecnie Turcja) był synem zamożnego kupca handlującego zbożem, który pozostawił mu ogromny spadek. Jako że wiara
miała dla niego istotne znaczenie, postanowił spożytkować go na dary dla ubogich. Pragnąc obdarować córki pewnego zubożałego mieszczanina, w taki sposób, aby nikt nie wiedział skąd pochodzą pieniądze, podrzucił pełen ich worek zakradając się przez okno.

My także często podrzucamy naszym bliskim prezenty nocą. Nie zawsze jednak łatwo znaleźć ten najodpowiedniejszy dla nich. Poszukajmy zatem na stronach firmy Poczta Kwiatowa, która jak zawsze wychodzi na przeciw potrzebom kosz_pocztaswoich klientów. A zatem możemy za jej pomocą nie tylko wysłać kwiaty naszemu bliskiemu o imieniu Mikołaj. Możemy obdarować także naszych przyjaciół i rodziny np: koszem obfitości, zestawem dla smakosza z dobrym winem i truflami, a także uroczystą kolacja i świetnym, relaksującym masażem (osoba obdarowana otrzymuje Bon Prezentowy - zapakowany w elegancką kopertę - na którym będzie widnieć imię i nazwisko odbiorcy oraz miejsce realizacji usługi).  Nie zapomnieliśmy i o najmłodszych - wielki pluszowy miś i Tygrysek z Kubusia Puchatka, położone nocą przy łóżeczku, utwierdzą ich w wierze we wspaniałomyślnego Świętego, który przylatuje na saniach ciągniętych przez renifery z górą podarunków.