Wielobarwne margaretki - rośliny polne pełne wdzięku

Margaretki od dawna cieszą się sporą popularnością. Możemy natknąć się na nie zarówno w ogrodach, jak i jako element bukietów. Nie ma wątpliwości, że cechują się prawdziwym wdziękiem. Jak odpowiednio zadbać o margaretki, aby pięknie rosły? Poznaj nasze sposoby! 

kolorowe margaretkiCzym charakteryzują się margaretki? 

Na początku warto wspomnieć, że margaretki to rośliny z rodziny astrowatych. Charakteryzują się delikatnym, ujmującym wyglądem, a do tego jest to bardzo łatwy kwiat w uprawie i pielęgnacji. Spotkamy go w wielu krajach Europy, zarówno w ogrodach, jak i dziko rosnący na łąkach lub pniach drzew. Co ciekawe, margaretki często myli się ze stokrotką ze względu na podobny kształt i kolorystykę. 

Uprawa margaretek

Jak powinna wyglądać pielęgnacja i uprawa kwiatów? Na szczęście w przypadku margaretek nie napotkamy większych trudności - należą one bowiem do dzikich roślin, dzięki czemu są przyzwyczajone do życia w różnych warunkach. Odpowiadać im będzie większość rodzajów podłoża - gleba w naszym ogródku bez wątpienia im przypasuje. 

Zwróćmy jednak uwagę na to, by zapewnić im miejsce, w którym z jednej strony będzie łatwy dostęp do słońca, a z drugiej margaretki będą miały ochronę przed szkodliwym działaniem wiatru. Kolejną kwestią jest podlewanie - podczas podlewania powinniśmy być bardzo oszczędni. Margaretki charakteryzują się płytkim systemem korzeniowym, przez co nadmiar wody byłby dla nich niewskazany.

Przenosząc je do naszego ogrodu, pamiętajmy o tym, żeby wyznaczyć im odpowiednio dużo miejsca. Kwiaty te są bardzo ekspansywne - muszą mieć więc przestrzeń, aby mogły swobodnie rosnąć. 

Gdzie możemy wykorzystać margaretki? 

Margaretki możemy wykorzystać w wielu dziedzinach. Świetnie sprawdzą się jako rośliny doniczkowe lub ogrodowe, bowiem będą stanowić piękną dekorację. Margaretki będą ponadto cudownym dodatkiem bukietu - wspaniale dopełniają pozostałe rośliny, a do tego same ślicznie się prezentują. Są subtelnym i delikatnym elementem, który nie przytłoczy całości. Wykorzystanie margaretek przedstawia na przykład bukiet Kwiaty Dream, w którym margaretki przełamują czerwono-różową tonację. 

Jeśli wahamy się nad tym, jakie kwiaty wybrać, postawmy na margaretki. Są to śliczne, wdzięczne kwiaty, które dodatkowo łatwo się pielęgnuje i uprawia. Jako że są dziko rosnącymi kwiatami, mają w sobie coś niepowtarzalnego, czego nie znajdziemy w innych okazach. Będą na pewno ciekawym wyborem zarówno w przypadku bukietów, jak i roślin ogrodowych.