Walentynki a świeże kwiaty

Walentynki to oczywiście piękny czas na wręczenie kwiatów. Według statystyk opracowanych przez Ipsos-Insight Floral Trends Consumer Tracking Study Walentynki to największe święto obdarowywania kwiatami w ciągu całego roku, ale i przypadkiem, albo i nie, jest to także Dzień Kwiatu Ciętego.

kwiaty na walentynkiRóże możecie uznać za najlepszy wybór do stworzenia bukietu w tym dniu, ale faktem jest, iż bukiety mieszane są najbardziej popularnym wyborem wśród konsumentów. Czerwone róże jednakże zwyciężają w konkursie popularności - stanowią bowiem 42% wszystkich kupowanych kwiatów, pozostałe kolory róż to kolejne 29%. By prezent był bardziej trwały część osób jednakże zdecyduje się na storczyki.

A oto jeszcze parę ciekawostek Walentynkowych. W poprzednim roku - 2011, 23% dorosłych osób kupiło kwiaty lub rośliny jako prezenty na Walentynki. Co ciekawe, mężczyźni stanowią tu 61%, a kobiety 39%. Kobiety są bardziej skłonne do kupowania kwiatów walentynkowych dla osób bliskich. Mężczyźni postrzegają Walentynki jako bardziej romantyczne święto, a kobiety uznają je za okazję do wyrażenia wdzięczności za posiadanie przyjaciół i krewnych. Rzadko jednakże kupujemy sobie coś sami tylko dla siebie na Walentynki. A czyż nie byłoby miło sprezentować sobie jakiś piękny bukiet? Tu uśmiech zwłaszcza do singli.

Zachęcamy do pomyślenia o zamówieniach zawsze wcześniej. Planowanie z wyprzedzeniem zapewni najlepszy wybór. Zwłaszcza, że dzięki przemyślanej decyzji do zamówienia kwiatów wyrażających uczucia można jeszcze dołączyć czekoladki, dobry likier i inne ciekawe dodatki oferowane przez kwiaciarnię internetową.