TOP 4 prezenty na Dzień Babci

Zbliżający się Dzień Babci to wyjątkowe święto, gdyż celebrujemy wtedy osoby szczególne w życiu każdego z nas, bowiem dawane w tajemnicy przed mamą słodycze i dobre, życiowe rady - wszystko to zawdzięczamy właśnie babciom. Co podarować im w tym wyjątkowym dniu, aby w najlepszy sposób okazać miłość i wdzięczność? Poznaj 4 najlepsze pomysły na prezent dla babci.

Uwielbiane przez wszystkie babcie

Prezent na Dzień BabciKwiaty to najbardziej ponadczasowy pomysł na prezent dla babci, który na pewno bardzo ją ucieszy, bo przecież niemal wszystkie kobiety wręcz uwielbiają otrzymywać pachnące bukiety. Decydując się na jego podarowanie, możemy wybierać między wieloma różnymi kompozycjami, ale które z nich najlepiej sprawdzą się na tę okazję? Czerwone róże są absolutną klasyką i idealnie podkreślą wagę również Dnia Babci. Jeśli jednak wydają się one trochę za poważne, można połączyć je z gatunkami, które mają lżejszy charakter, na przykład z gerberami i margaretkami. Aby prezent dla babci był naprawdę kompletny, warto pomyśleć o dołączeniu do niego drobnego dodatku, na przykład, tak jak w kompozycji Kocham Cię Babciu, suplementu wspomagającego pracę całego organizmu - dzięki niemu babcia na pewno będzie cieszyła się dobrym zdrowiem przez cały najbliższy czas.

Stylowy prezent

Dla starszych pań, które cenią sobie elegancję dobrym prezentem na Dzień Babci będzie biżuteria, najlepiej taka, którą będą mogły nosić na co dzień. Z tego względu błyszczące oczka lepiej zamienić na kamienie - babcie przecież je uwielbiają. Niekwestionowanym królem wśród dodatków tego typu jest bursztyn, czyli minerał prosto znad Morza Bałtyckiego. Znany jest nie tylko ze swojej żółto-pomarańczowej barwy, ale też z licznych właściwości leczniczych. Mówi się na przykład, że noszenie bursztynów koi nerwy i ułatwia zasypianie.

Prezent na poprawę humoru

Jednym z najlepszych prezentów dla babci, ale nie tylko dla niej, są słodycze. Czekolada, podobnie jak bursztyn, może mieć korzystny wpływ na zdrowie - oczywiście jeśli jest zjadana w rozsądnych ilościach! Już kilka kostek pobudza w naszym organizmie produkcję endorfin, czyli hormonów szczęścia, a skoro tak niewiele czekolady może poprawić humor, to aż trudno wyobrazić sobie jak zadziała kosz pełen słodyczy! Pomijając prozdrowotne działanie czekolady, warto docenić też jej walory smakowe. Właśnie z tego powodu w zestawie Czekoladowe Życzenia umieszczono aż 5 różnych smaków tego kakaowego wyrobu, znajdziemy tam między innymi tabliczkę z kandyzowanymi wiśniami czy też karmelizowanymi migdałami. Istnieje również możliwość spersonalizowania tego prezentu poprzez wykonanie grawerunku - do utrwalonych w ten sposób życzeń babcia będzie mogła wracać jeszcze przez wiele lat.

Upominek dla fanek kawy i herbaty

Równie dobrym pomysłem są kosze prezentowe złożone z różnych kaw lub herbat. To pomysł na prezent dla babci, która w zimowe wieczory niczego nie ceni sobie tak bardzo jak filiżanki ulubionego naparu wypitej w towarzystwie zajmującej lektury. Podarowując babci taki zestaw, dajemy jej również chwilę na relaks i spędzenie czasu na rozkoszowaniu się smakiem wysokiej jakości kawy czy też herbaty. Do koszy tego typu często dołączane są też drobne słodkości, na przykład herbatniki i konfitury, dlatego ich sprezentowanie może być też pretekstem do zorganizowania małego poczęstunku i długiej rozmowy z ukochaną babcią.

Niezależnie od tego, co podarujemy naszym babciom, na pewno będą one zadowolone z upominku i okrzykną go najlepszym prezentem. Warto pamiętać też, żeby do niespodzianki dołączyć szczere życzenia, które wzruszą kochane seniorki.