Świeże bukiety z osobistym akcentem - dlaczego warto?

Kwiaty są jednym z najczęściej wybieranych prezentów! To uniwersalny podarunek, który nie tylko wywołuje uśmiech na twarzy osoby obdarowanej, ale jest także doskonałym elementem dekoracyjnym. Wybierając bukiet warto zastanowić się, jakie kwiaty będą dobrym wyborem i co można dołączyć do kompozycji. Podpowiadamy!

bukiet z winemKwiatowy savoir-vivre

Choć kwiatowe kompozycje należą do najczęściej wybieranych upominków, to nie każdy obdarowujący zdaje sobie sprawę z ich symboliki lub zasad wręczania. Przede wszystkim, ofiarowujemy świeże bukiety! Raczej unikamy dawania w prezencie kwiatów doniczkowych, ponieważ wymagają one większej uwagi i nierzadko specjalistycznych preparatów do pielęgnacji. Przyjmuje się, że ilość kwiatów w bukiecie powinna być nieparzysta, ponieważ według przesądu liczba parzysta przynosi pecha. W rzeczywistości chodzi jednak głównie o względy estetyczne – w małej kompozycji lepiej wyglądają trzy lub pięć kwiatów niż cztery. Zwyczajowo to mężczyzna wręcza kobiecie bukiet, jednak jak najbardziej sytuacja może być odwrotna. Ważne, aby pamiętać, że kwiaty zawsze wręczamy koronami do góry! Miłym akcentem jest także dołączenie do podarunku karteczki z dedykacją – gwarantujemy, że kilka uprzejmych słów wywoła uśmiech na twarzy osoby obdarowanej!

Symbolika kwiatów

Kwiaty mogą wyrażać wiele uczuć, choć współcześnie nie każdy zdaje sobie sprawę z ich symboliki. Oczywiście, jeśli osoba, której chcemy podarować bukiet lubi konkretny rodzaj i kolor kwiatów, to jak najbardziej można jej taką kompozycję wręczyć. Warto jednak zapoznać się z tym, co oznaczają poszczególne rośliny. Przykładowo, bukiet czerwonych róż jest symbolem pożądania i wielkiej miłości w stosunku do obdarowanej kobiety. Z kolei białe róże oznaczają niewinność, dlatego często pojawiają się w bukietach Panien Młodych. Różowe kwiaty to symbol przyjaźni i troski – ze względu na swoją uniwersalność świetnie sprawdzą się zarówno jako upominek dla przyjaciół, ale także dla krewnych. Bukiet w kolorze niebieskim będzie wyrazem spokoju i zaufania, dlatego można podarować go szczególnie osobom chorym czy zestresowanym. Niekoniecznie dobrym wyborem będą żółte kwiaty, ponieważ posiadają one podwójne znaczenie – pozytywne i negatywne. Przykładowo, bukiet w kolorze żółtym może być zrozumiany zarówno jako symbol radości, ale także zdrady i zazdrości.

Personalizowany prezent z kwiatami

Świeże bukiety są doskonałym pomysłem na upominek, jednak czasami warto pomyśleć o dołączeniu do nich symbolicznego podarunku. Kwiaty z prezentem będą doskonałym rozwiązaniem! W naszej ofercie znajduje się wiele takich propozycji. Jedną z nich jest Bukiet Pastelowy z pralinami, w którym margaretki, goździki i róże idealne komponują się w piękną całość, a pudełko czekoladek osłodzi dzień. Dla fanek wykwintnych alkoholi również znajdzie się coś idealnego – Bukiet Imieninowy z winem doskonale sprawdzi się jako prezent z każdej okazji! Ostatnią z naszych propozycji jest Pluszowa Niespodzianka, czyli połączenie, które skradnie serce każdej kobiety – bukiet róż i maskotka to gwarancja uśmiechu na jej twarzy!

Świeży bukiet kwiatów sprawdzi się jako prezent na każdą okazję. Przypominamy także, że w naszej ofercie istnieje możliwość dołączenia bileciku z dedykacją, co podkreśli indywidualny charakter upominku!