Stylizacja kwiatów w stylu wiktoriańskim - wskazówki

Kwiaty w stylu wiktoriańskim zachwycały kobiety już lata temu, ale obecnie również mają wiele fanek. Sposób, w jaki niegdyś tworzono bukiety, różnił się jednak od kompozycji, które znamy obecnie. Jeśli marzysz o kwiatach stylizowanych w stylu wiktoriańskim, koniecznie sprawdź nasze porady. Gwarantujemy, że stworzysz piękny bukiet!

Postaw na kolor!

Niewielu ludzi o tym wie, ale dawanie kwiatów w prezencie stało się popularne właśnie         w epoce wiktoriańskiej, czyli podczas panowania królowej Wiktorii (lata 1837-1901). Okres ten był pełen symboliki, widowiskowości i przepychu, które zauważalne były w ówczesnych kompozycjach kwiatowych. Powstał nawet język kwiatów będący środkiem porozumiewania się poprzez zaszyfrowane wiadomości. Floriografia polegała na odpowiednim dobraniu kwiatów i ich kolorów, a nawet ich specjalnym ułożeniu, aby dzięki nim przekazać do kogoś symboliczną wiadomość. Wiele znaczeń poszczególnych kwiatów, które znamy współcześnie, pochodzi właśnie z tego okresu. Jakie kolory były więc najpopularniejsze w epoce wiktoriańskiej? Wyraziste! Najczęściej stawiano na takie kompozycje, które tworzyły ze sobą wysoki kontrast – czerwony, złoty czy zielony. Do bukietów dodawano również bardzo dużo liści i zieleni, aby nadać im nowy wymiar.

bukiet słonecznyKwiaty w stylu wiktoriańskim

Wiedząc już, jakie kolory były najbardziej cenione w epoce wiktoriańskiej, dowiedzieć się, które kwiaty były w tamtych czasach szczególnie popularne, aby odtworzyć jak najbardziej wiarygodny bukiet. Stawiano przede wszystkim na kwiaty świeże, zebrane prosto z ogrodu – najczęściej róże, krokusy i niezapominajki. Pojawiały się również kompozycje z kwiatów sezonowych, takich jak m.in. chryzantemy czy żonkile. Takie królewskie kompozycje zasługują na odpowiednią oprawę, więc stylizując kwiaty w stylu wiktoriańskim warto użyć także dekoracyjnych wazonów, które sprawią, że bukiety będą wyglądać jeszcze piękniej! W naszej ofercie również można znaleźć kompozycje, wyglądające niemalże jak z epoki wiktoriańskiej! Jedną z propozycji jest klasyczny, pełen czerwonych róż Bukiet rubinowy, który zachwyci każdego. Z kolei z opcji sezonowych na szczególne polecenie zasługują kompozycja Wiosenna radość, złożona z pięknych żonkili oraz Kompozycja balkonowa, pełna wyrazistych i kontrastowych kwiatów.

Pomysły na ślub w stylu wiktoriańskim

Szukasz inspiracji na ślub? Styl wiktoriański będzie doskonałym wyborem! Przykładowo, weselne stoły można udekorować świeżymi kwiatami, tworząc tym samym estetykę tajemniczego ogrodu. Liczne bukiety, zieleń i liściaste dodatki pozwolą na uzyskanie wyjątkowej stylistyki. Ponadto, warto również wprowadzić odrobinę szaleństwa, zawieszając pod sufitem ozdobne bukiety! Takie kompozycje z pewnością dodadzą wystrojowi więcej elegancji. Chcąc zaskoczyć swoich gości, można także dopasować bukiety znajdujące się na stołach do ich osobowości. Odgadywanie symboliki kwiatów na pewno będzie dla nich świetną zabawą!

Kwiaty w stylu wiktoriańskim potrafią nadać wnętrzu wyjątkowego charakteru. Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom będziesz w stanie stworzyć taki bukiet, który swoją stylistyką zaskoczy każdego!