Romantyczne bukiety na Walentynki

Walentynki to święto zakochanych obchodzone niemal na całym świecie. Jest to świetna okazja do obdarowania ukochanej osoby wyjątkowym podarunkiem. Romantyczna kolacja we dwoje nie może odbyć się bez pięknych kwiatów, które  idealnie sprawdzają się jako prezent wręczany 14 lutego.

Czerwone kwiaty z okazji święta zakochanych

Czerwony uważany jest za kolor miłości, dlatego właśnie kwiaty w tym kolorze cieszą się zdecydowanie największą popularnością w okresie walentynkowym. W szczególności wiele osób decyduje się na zakup róż. Zwyczaj ten wziął się z okresu, kiedy bardzo istotna dla wielu osób była tzw. “mowa kwiatów”, czyli symbolika poszczególnych roślin. Chociaż dzisiaj już mało kto pamięta, co oznaczają konkretne gatunki, niemal każdy zakochany wie, że czerwone róże to alegoria płomiennej miłości. Jeśli chcemy zaskoczyć naszego partnera niebanalną kompozycją kwiatową powinniśmy zdecydować się na Flowerbox z winem. Tradycyjne czerwone róże, znajdują się w eleganckim, czarnym pudełku idealnie kontrastującym z ich barwą. Dodatkowo, w zestawie znajduje się butelka wysokogatunkowego trunku, który można wspólnie wypić w trakcie romantycznego wieczoru. Inną, ciekawą opcją może być bukiet Prima Victoria. Utrzymany jest w walentynkowej kolorystyce, a wśród składających się na niego roślin zdecydowanie przeważa amaryllis, którego nazwa oznacza słowa “piękna kobieta”. Poza tym, znajdziemy w tej kompozycji urokliwe goździki, tulipany czy gerbery.

Dziękuję, że jesteśKwiatowe kompozycje w towarzystwie słodyczy

Poza kwiatami, wiele osób nie wyobraża sobie walentynkowego prezentu bez pysznych słodyczy. W końcu chociaż na ten jeden dzień w roku można zapomnieć o wszelkich dietach. Idealnym dodatkiem do pięknej kompozycji może być czekolada, która uwalnia endorfiny, nazywane hormonami szczęścia. Bukiet Dziękuję, że jesteś to nic innego jak klasyczne, czerwone róże, przewiązane uroczą wstążką, w towarzystwie pysznych czekoladek Merci. Słowo to, z języka francuskiego, oznacza właśnie “dziękuję”, dlatego świetnie sprawdzi się, jako podziękowanie za obecność naszego partnera lub partnerki.

Różowe bukiety na Walentynki

Alternatywą dla czerwonych kwiatów, mogą okazać się te we wszelkich odcieniach różu. Powszechnie uważa się, że powinny być one wręczane osobie, której chcemy pokazać, jak bardzo jesteśmy nią oczarowani. Bukiet różowy świetnie może się do tego sprawdzić. Wykonany z bardzo subtelnych kwiatów, jakimi są lilie i różyczki na pewno przypadnie do gustu wszystkim, którym znudziły się standardowe, walentynkowe kompozycje w barwach czerwieni. Dla fanów kina perfekcyjnym rozwiązaniem będzie, złożony z różyczek i alstromerii bukiet Hollywood wzorowany na kompozycji z filmu Garrego Marshalla, reżysera takich hitów jak “Dzień Matki”, “Pretty Women” czy “Pamiętnik księżniczki”.

Chociaż w trakcie Walentynek, to nie prezent jest najważniejszy, lecz uczucia pomiędzy dwojgiem osób, miły podarunek będzie bez wątpienia istotną częścią wieczoru, która ucieszy Drugą Połówkę, dlatego nie powinniśmy z niego rezygnować. Piękna kompozycja złożona z eleganckich kwiatów pomoże w stworzeniu niezapomnianej atmosfery w trakcie wspólnie spędzanego czasu w ten wyjątkowy dzień.