Kwiaty i ozdoby na wielkanocnym stole

Święta Wielkanocne już niedługo zawitają w wielu progach. Radosny i refleksyjny czas wypełni mieszkania i domy, a do zastawionych stołów zasiądą całe rodziny, które będą chciały dzielić ze sobą ten niezwykły czas. Co zrobić, aby jeszcze bardziej podkreślić świąteczny nastrój tego dnia?

Najprostszym sposobem na podtrzymanie wielkanocnej atmosfery jest przyozdobienie wielkanocnego stołu. To właśnie przy którym spędza się w tych dniach najwięcej czasu. Uniwersalny element, który zawsze dobrze się sprawdza, są kwiaty. Najlepsze będą te wiosenne, czyli krokusy, żonkile, tulipany czy hiacynty. Każdy w sobie jest piękną ozdobą, natomiast połączenie wszystkich razem będzie przeniesieniem prawdziwej łąki do domu. Aby dodać kwiatom jeszcze bardziej odświętnego wyglądu można wpleść do bukietu bazie lub wielkanocne palemki. Wśród pąków oryginalnie będą wyglądały również kolorowe wydmuszki wykonane przez dzieci.

Ozdoba talerza na Wielkanoc

Wielkanocny stół nabierze eleganckiego wyglądu, jeśli zostanie nakryty białym obrusem. Ładnie ułożona zastawa jest również ważnym elementem spajającym całość. Nie można zapominać też o serwetkach - te materiałowe można złożyć w dowolny kształt i położyć przy talerzu. Ciekawie wyglądać będą serwetki złożone w kształt zająca. Dodatkowo przy serwetce można zamieścić karteczkę z imieniem osoby, która będzie zajmować dane miejsce. Taka spersonalizowana karteczka będzie miłym zaskoczeniem dla gości. Kiedy w domu są dzieci, przy ich talerzach można postawić małe figurki kurczaczków bądź króliczków. Maluchy ucieszą się z najdrobniejszych prezentów.

Kolorowe pisanki

Jeśli chodzi o wielkanocne figurki, można je wykorzystać również do dekoracji stołu. Duża kura wypełniona jajkami będzie pełniła rolę miseczki i ozdoby w jednym. Warto też użyć do dekoracji pisanek. Ten charakterystyczny symbol Świąt Wielkanocnych świetnie sprawdzi się również jako ozdoba stołu. Kolorowe pisanki włożone do dużego wazonu będą stanowić oryginalną oprawę. Jajka można też zwyczajnie porozkładać między talerzami i półmiskami. Nie jest to żaden wymyślny pomysł, a zmieni wygląd całego stołu. Interesująco będzie wyglądać stół wyłożony przez środek rzeżuchą. Ta wiosenna roślinka będzie intensywnym i świeżym akcentem, który można później zjeść ze smakiem.

Wielkanoc jest pięknym i rodzinnym świętem, które spędza się przede wszystkim w domu. Elegancko przyozdobiony stół będzie na pewno dodatkowym atutem, przy którym miło będzie spędzić czas. Kilka prostych trików pozwoli przenieść Wielkanoce śniadanie w domu niczym na łąkę pełną kolorów i kwiatów. Rodzinna atmosfera w połączeniu z pięknym wnętrzem będzie gwarancją udanych Świąt Wielkanocnych... I tego też Wam życzymy :)