Kwiaty dla dziecka komunijnego

I Komunia Święta to charakterystyczne święto majowe, niezwykle ważne dla młodego Katolika. Wtedy po raz pierwszy z radością przyjmuje Najświętszy Sakrament do serca. Przygotowania do tego wydarzenia mają jednak miejsce już dużo wcześniej.

I KomuniaDziecko komunijne przygotowuje się duchowo na przyjęcie Pana Jezusa do serca uczęszczając na liczne spotkania przedkomunijne. Natomiast rodzice i rodzina zajmują się organizacją przyjęcia komunijnego. Przygotowanie zaproszeń dla najbliższych, dekoracja sali lub pomieszczenia, w którym spotka się rodzina po uroczystości kościelnej, a także troska o zapewnienie posiłków to kilka z głównych zadań rodziny. Oprócz już wymienionych, nie można zapomnieć o kwiatach w postaci dekoracyjnej. Kwiaty na Pierwszą Komunię Świętą są także doskonałym pomysłem jako dodatek do prezentu komunijnego.

piekny_poczatekZ roku na rok wzrasta wartość prezentów, jakie otrzymują dzieci komunijne z okazji przyjęcia sakramentu. Przez to, wydarzenie, które powinno mieć charakter głównie duchowy i skromny nieco traci na znaczeniu. Dlatego podarkiem, który w piękny sposób podkreśli wagę Pierwszej Komunii Świętej jest bukiet kwiatów. Subtelna kompozycja w symbolicznej białej barwie idealnie wkomponuje się w charakter wydarzenia, nie rozproszy uwagi dziecka, a dodatkowo będzie miłą niespodzianką.

Coraz popularnym rozwiązaniem dla zaproszonych na uroczystość osób, które nie mogą na nią przybyć jest wysłanie bukietu komunijnego na odległość. Właśnie w taki sposób mogą zaznaczyć swoją obecność i pamięć o młodej osobie, która przeżywa ważne chwile w życiu.

kwiaty_tesknie_za_tobaDecydując się przesłanie kwiatów należy zastanowić się, jak ma wyglądać bukiet ? czy ma być okazały, delikatny, niestandardowy czy symboliczny w białej tonacji. Bogaty wybór kwiatów oferuje kwiaciarnia internetowa Poczta Kwiatowa?. Spośród całej gamy bukietów znaleźć można taką kompozycję, która wpasuje się w uroczystą atmosferę.

Przykładową propozycją, która na pewno będzie odpowiednia na Komunię jest Piękny początek - to połączenie różowych róż, białych lilii i rafii z zielenią dekoracyjną i delikatną wstążką. Ta kompozycja to idealny sposób na przekazanie życzeń komunijnych.

bukiet_sukcesRównież delikatne kolory takie jak pastele dobrze wkomponują się w śnieżnobiały strój dziewczynki. Połączenie santini, gerbera, róży, eustoma i dekoracyjnej zieleni przekażą najpiękniejsze emocje, jakimi darzymy młodego człowieka.

Można też wykazać się większą pomysłowością i zamówić bukiet w delikatnych kolorach, ale z wyraźnie odznaczającą się zielenią. Jasne róże, eustoma, gipsówka, santini z dużą ilością zieleni dekoracyjnej wywołają uśmiech na twarzy. (kat. gratulacje, bukiet sukces).

Wysłanie tak pięknego, skromnego a zarazem szczerego prezentu jak kwiaty będzie miłą niespodzianką zarówno dla dziewczynki jak i dla chłopca komunijnego. Świeże kwiaty dodatkowo pozytywnie wpłyną na samopoczucie, a ich piękno i kolory podkreślą całą ceremonię w ten pogodny, majowy czas.