Kwiaty a astrologia - jakie kwiaty podarować w zależności od znaku zodiaku?

Kwiaty od lat stanowią bardzo uniwersalny prezent, który sprawdzi się zarówno na te wielkie uroczystości, jak i również jako podarunek na co dzień. Jeśli wśród Twoich najbliższych jest osoba, która od jakiegoś czasu mocno interesuje się astrologią, to sprezentuj jej koniecznie kompozycję, która będzie nawiązywała do jej znaku zodiaku. Nie wiesz, jakie kwiaty dokładnie wybrać? Tego dowiesz się poniżej! Poznaj kwiaty sprzyjające znakom zodiaku!

Kwiaty a astrologia - jakie kwiaty podarować w zależności od znaku zodiakuKwiaty a znaki zodiaku - jakie kwiaty podarować danemu znakowi zodiaku? 

Wszystkich znaków zodiaku jest aż dwanaście i każdy z nich jest zupełnie inny, podobnie jak ogół naszego społeczeństwa. Dlatego też w zależności od ich temperamentów, będą pasować do nich inne kwiaty.

Dla Barana najlepsze będą piwonie, alstromerie i goździki, odzwierciedlające ich żywiołową energię. Byk znajdzie upodobanie w gerberach, liliach i goździkach, które pasują do jego stabilnego charakteru. Bliźnięta będą zachwycone santini, limonium, słonecznikiem, solidago, osetem i goździkami, co oddaje ich różnorodne zainteresowania i ciekawość. Raki, o wrażliwym i romantycznym usposobieniu, pokochają limonium, eustomy oraz różowe i białe goździki, podkreślające ich delikatność. Lwy, pełne pewności siebie i energii, docenią alstromerie, celozję, gerbery, mikołajki i goździki, które są równie imponujące. Panny, perfekcjonistki ceniące porządek, zadowolą się eustomami, goździkami i różami, odzwierciedlającymi ich metodyczność. Wagi będą się cieszyć z alstromerii, hortensji, goździków, limonium i róż, które pasują do ich harmonijnego ducha. Skorpiony, tajemnicze i intensywne, odnajdą się w astrach, margaretkach, mikołajkach i hypericum. Strzelce, optymistyczne i żądne przygód, pokochają róże, alstromerie, margaretki, goździki, gerbery, oset i solidago, które odzwierciedlają ich wolny duch. Koziorożce, praktyczne i wytrwałe, będą zadowolone z eustomy, goździków, santini, tanacetum i róż. Niezależny Wodnik ucieszy się z astrów, eustomy, białych goździków, limonium, storczyka i róż, co odzwierciedla ich unikatową naturę. Ryby, intuicyjne i pełne empatii, zachwycą się alstromeriami, goździkami, frezjami i gipsówką, podkreślającymi ich marzycielski charakter.

Astrologia i kwiaty - czy warto kierować się znakiem zodiaku, wybierając dla kogoś idealne kwiaty? 

Znaki zodiaku są dla niektórych osób bardzo ciekawe i to właśnie dla nich powinniśmy wybierać bukiety kwiatów jakkolwiek związane z astrologią. Wtedy można pokazać jej, że szanujemy jej zainteresowania i na pewno takim gestem sprawimy wiele radości. Oczywiście nie jest to obowiązkowe i śmiało, można wybrać po prostu ulubione kwiaty, które chcemy wręczyć w bukiecie lub gatunek, który to nam się najbardziej spodobał. Pamiętaj, że liczy się sam gest! 

Astrologiczne bukiety od Poczty Kwiatowej

Poczta Kwiatowa wyszła naprzeciw potrzebom osób, które interesują się astrologią i stworzyła specjalną kolekcję, w której znaleźć można bukiety kwiatów dedykowane poszczególnym znakom zodiaku

Niezaprzeczalnie każdy znak zodiaku jest wyjątkowy, podobnie, jak wszystkie kwiaty, dlatego też warto kierować się naszymi wskazówkami. Nie czekaj i już dziś zamów idealny bukiet!