Kwiatowe trendy na 2017

Pewnie większość osób jeszcze nie przywykła do konieczności zmiany zapisu daty, podczas gdy pozostali zaczynają swój coroczny research trendów obowiązujących w nowym roku. Doceniane osoby ze świata florystyki przedstawiły co będzie modne w świecie kwiatów, skupiając się przede wszystkim na ślubnych propozycjach.

Magia kolorów

Podstawowym wyznacznikiem jest zmiana podejścia do estetyki całej uroczystości. Floryści podpowiadają, że w tym roku powinno się zapomnieć o kolorach bazowych i dodatkach. Jedyna zasada kolorystyczna to… brak zasad! :) Poleca się łączenie rozmaitych kolorów w bukietach ślubnych, kościele i na sali weselnej. W tym zakresie panuje całkowita dowolność.

Kolor w stylu…

Jeśli już mowa o kolorystyce to warto nadmienić, że mimo całkowitej dowolności, trendsetterzy podpowiadają jakie połączenia najlepiej oddadzą charakter stylu, w którym zaplanowano całą uroczystość. Dla przykładu ceremonie w stylu vintage mogą zdobić kompozycje łączące biel, zieleń, beż, brzoskwinię czy przybrudzone odcienie niebieskiego. Świetnie sprawdzą się w niej także pudrowe róże lub welurowe szarości połączone ze złotem. Wszystko to może stanowić niezwykle klimatyczną całość tworzoną przez estetycznie skomponowane bukiety kwiatowe.

2017

Bliżej natury

Panny Młode chętnie zastąpią welony i fascynatory wiankami z naturalnych kwiatów. Tworzy się je na bazie drutu florystycznego z wykorzystaniem dowolnych ozdób. Mogą być bardziej okazałe poprzez użycie roślin o dużych kwiatostanach lub stanowić delikatny dodatek do całej stylizacji, wykorzystujący jedynie gipsówkę. Ukłonem w stronę natury będzie także skorzystanie z gałęzi bukszpanu, które utworzą piękną koronę rozświetlającą twarz każdej Panny Młodej. Wszystko zależy od upodobań przyszłej mężatki i typu jej urody - więcej na temat komponowania wianków pisaliśmy w tym artykule.

Kształt odchodzi w zapomnienie

Zapewne każda osoba, którą kiedykolwiek zainteresowały okazyjne bukiety kwiatów spotykała się z kompozycjami ułożonymi w bardzo przemyślany sposób. Rośliny tworzące zbitą kulę, czy ułożone piętrowo nie sprawdzą się w tym sezonie. 2017 upłynie pod znakiem kwiatowego chaosu, który będzie wyglądał bardzo efektownie.  Floryści proponują, by tegoroczne kompozycje przypominały te świeżo zebrane na łące. Rozłożyste formy, z których coś opada, a gdzie indziej wystaje, to absolutny hit nadchodzącego roku.

kwiaty2017

Kwiatowe dekoracje

Poza dodatkami wykorzystywanymi w stylizacjach ślubnych niezwykle ważne będą kwiaty stanowiące ozdobę sal weselnych czy miejsc odbywania się ceremonii. Prócz stołowych kompozycji, do których w tym roku będzie się przywiązywać szczególną wagę, uznanie zdobędą także inne formy ozdób. Przepięknie opadające girlandy są propozycją godną wykorzystania na własnej uroczystości. Podobnie jest z kwiatowymi żyrandolami, które mają barwnie zwisać z sufitów. Dzięki temu ceremonia zyska wyjątkową oprawę i oryginalność zapamiętaną przez Parę Młodą i zaproszonych gości.

2017 rok przynosi wiele odmiennych podejść do jednego tematu: kwiatów. Planując uroczystości - nie tylko weselne - warto skorzystać ze wskazówek zaproponowanych przez międzynarodowej sławy florystów, by nadać swojej uroczystości światowego formatu.