Jaką biżuterię wybrać, by była trafionym prezentem świątecznym?

Biżuteria będzie świetnym prezentem niezależnie od wieku czy płci. Eleganckie bransoletki czy stylowe wisiorki niewątpliwie wywołają radość u osób, które znajdą je pod choinką. Wybór takiego tradycyjnego podarunku często okazuje się najlepszym rozwiązaniem.

Perły najlepszym przyjacielem kobiety

Perły należą do największych klasyków wśród biżuterii. Są niezwykle eleganckim dodatkiem, który dopełni każdą wieczorową stylizację. Doceniają je kobiety na całym świecie, między innymi królowa angielska, Elżbieta II, której towarzyszą one zawsze, począwszy od wczesnych lat panowania. Biżuterię tę uwielbiała również Coco Channel, do dziś uważana za ikonę mody. Zestawiała  perły z klasyczną małą czarną, którą jej zdaniem każda kobieta powinna mieć w szafie. Dlatego perłowa bransoletka oraz naszyjnik będą wspaniałym prezentem dla pań, z którego będą korzystać przez wiele lat.

bursztynowe serceBursztynowe naszyjniki

Każda kobieta ma jednak inny gust, dlatego nie wszystkie muszą być fankami pereł. Chcąc wyrazić nasze uczucia osobie obdarowanej możemy wybrać naszyjnik serce z bursztynem lub naszyjnik - Miłość zamknięta w bursztynie. Pierwszy z nich to okazałe serce, wykonane z tego cennego kamienia, w towarzystwie delikatnej, srebrnej gałązki kwiatowej. Natomiast kolejny z wspomnianych wcześniej produktów jest subtelniejszy, jednak nie mniej efektowny. W zestawie z łańcuszkiem w formie żmijki stanie się ulubionym dodatkiem każdej pani, która znajdzie go pod choinką. Biżuteria z bursztynem jest jedną z najbardziej pożądanych przez wiele kobiet. Mało kto jednak wie, że jest on formą kopalnej żywicy powstałej wiele milionów lat temu. Według badań zawiera on bardzo dużo ważnych dla naszego zdrowia mikroelementów. Świetnym rozwiązaniem może okazać się również srebrna róża z bursztynem, której kwiatowy element wykonany jest właśnie z tego popularnego, bałtyckiego kruszca.

Prezenty dla panów

Poszukując prezentu dla mężczyzny warto jest zwrócić uwagę na takie klasyki, jak spinki do mankietów. Jest to bardzo uniwersalny podarunek, który wpasuje się w gust każdego pana. Niewątpliwie nadają one szyku mężczyźnie w czasie ważnych uroczystości. Najlepiej jest postawić na proste wzory, jak chociażby srebrno-czarne spinki do mankietów, które świetnie się sprawdzą niezależnie od indywidualnych upodobań osoby, której chcemy je sprezentować. Ciekawym rozwiązaniem może być również spinka do krawata. Jest to niezwykle funkcjonalny element męskiej garderoby. Poza tym, że jest on bardzo elegancki, to także zapewnia noszącemu go wysoki komfort. Dzięki niemu krawat nie będzie się przesuwał i przekrzywiał pod marynarką czy kamizelką.

Boże Narodzenie dla wielu osób jest najważniejszym okresem w ciągu roku. Właśnie dlatego część z nas zastanawia się nad tym, co sprezentować ich najbliższym pod choinkę. Warto pamiętać, że piękna biżuteria sprawdzi się przy każdej okazji.