Bukiety w barwach jesieni

Na chodniki spadły już pierwsze złote liście klonu wraz z wtórującym im kasztanowcem. Rośliny przybierają kolory brązu, a słońce coraz rzadziej wychyla się zza chmur. Zielone parki zmieniają się w różnokolorowe, malownicze obrazy – i tak samo bukiety, które na tę porę są najlepszym wyborem. Jesienne kwiaty to prawdopodobnie jeden z najpiękniejszych bukietów w ciągu całego roku. Zastanawiacie się, dlaczego? Zostańcie z nami do końca artykułu.

Puk, puk – to już jesień

polska jesieńChoć po rzuceniu przelotnego spojrzenia za okno dostrzegamy szary i deszczowy krajobraz, to jednak wszystko może się zmienić w ciągu najbliższych chwil. Nastał właśnie sezon na piękną, złotą, polską jesień – tak chętnie podziwianą i uwiecznianą na fotografiach. Hasło to przywodzi na myśl przede wszystkim ścieżkę w miejskim parku całkowicie pokrytą przez spadające z drzew kolorowe liście. Ich barwy zdążyły zmienić się na głęboką czerwień, intensywny brąz, a także żywy musztardowo-żółty kolor. Gdzieniegdzie wciąż prześwitują zielone odcienie walczących o ostatki lata roślin, a także pomarańcz powoli rosnących dyni. Do tego oczywiście delikatny fiolet wrzosu, nieśmiało wychylający się spośród sterty liści i uroczy róż goździków schowanych daleko za drzewami. Całość tworząca piękny krajobraz jest także źródłem symboliki. Czerwień jest od najdawniejszych czasów uznawana za kolor życia i skrajnych uczuć, tłumaczenie w niektórych językach jest zbieżne ze słowem „piękny” bądź „kolorowy”, jednak żadne znaczenie nie jest tutaj uniwersalne – często wręcz są ze sobą sprzeczne. W Chinach to kolor sukien ślubnych, ponieważ zyskał miano symbolu szczęścia, powodzenia i miłości. Musztardowo-żółta barwa spadających liści to ostateczne pożegnanie lata – ten odcień bowiem kojarzy się z ciepłem i wakacjami. W dawnych czasach był kolorem matek i kobiet zamężnych, które nosząc go, miały zyskać szacunek z zewnątrz. W Siedmiogrodzie barwa żółta stanowiła kolorystyczne centrum welonu, który nosiły mężatki przez pierwszy rok po ślubie. Ciepła barwa brązu kojarzy się z naturą – ziemią, drewnem, a także spokojem i równowagą. Daje stabilizację, poczucie bezpieczeństwa i przynależności.

Jesienne bukiety

W sezonie jesiennym warto postanowić na typowe dla tego okresu barwy, jeśli chodzi o bukiety. Specjalnie na taką okazję powstał bukiet Barwy jesieni – z różami, goździkami i zielenią dekoracyjną, utrzymany w kolorystyce niezmiennie związanej z bieżącą porą roku. Innym rozwiązaniem na niespodziankę lub prezent są cynie z jabłkami i wrzosem. To oryginalne połączenie wywoła zaskoczenie i radość spowodowaną pięknym wykończeniem bukietu. W jesiennych kolorach powstała także kompozycja Bursztyn. Stworzona z gerber i róż, wspaniale sprawdzi się na każdą okazję.

Jesienny klimat wdarł się na dobre – ciepły kocyk i herbata stały się nieodłącznym elementem dnia. Kwiaty w barwach tego klimatycznego sezonu dodatkowo ocieplą wnętrze Twojego mieszkania, a także serduszko osoby, której chcesz podarować bukiet.