Wiosenne kwiaty - jakich szukać?

Nieśmiało pokazują się one w coraz większej ilości miejsc: na rabatkach, w ogrodach, łąkach czy nawet trawnikach w centrum miast. Mowa tutaj o pierwszych wiosennych kwiatach, jakie swoim wyglądem cieszą wszystkich wyglądających tej cudownej pory roku.

Bukiet Kolorowa ŁąkaPierwsze oznaki wiosny

Jedną z pierwszych oznak tego, że wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami są delikatnie przebijające się białymi główkami, cudowne i niezwykle subtelne przebiśniegi. Do prawidłowego wzrostu potrzebują przede wszystkim słońca, które wreszcie pojawia się właśnie na początku marca. Najczęściej widoczne są w lasach, jednak często znajdziemy je także w miastach, w okolicach drzew. Inną rośliną, jakiej warto jest szukać wśród pierwszych oznak tej pięknej pory roku to, jak sama nazwa wskazuje, delikatne pierwiosnki. Koniecznie jednak podkreślmy, że, gdy je znajdziemy nie wolno ich zrywać, z tego względu, że są pod ochroną. Niewątpliwą zaletą wskazanych roślin jest fakt, że występują w różnych kolorach, dzięki czemu cała pora roku jest jeszcze weselsza i znacznie bardziej kolorowa! Nie możemy zapomnieć także o zapowiadających cieplejsze dni zawilcach, która zazwyczaj występują w dużych skupiskach. Zdecydowanie warto jest zatrzymać się przy nich aby nacieszyć się cudownym wyglądem tych kwiatów, jednak spacerując z dziećmi uważajmy, ponieważ niektóre odmiany są trujące.

Wiosna w ogrodzie!

Oznaki nadchodzącej pory roku odnajdziemy nie tylko w parkach, lasach czy w innych tego typu miejscach, lecz również w naszych ogrodach, szczególnie jeśli w okresie jesiennym zasadziliśmy cebulki konkretnych gatunków. Tutaj wskazać możemy chociażby cudowne krokusy, jakie występują aż w kilkudziesięciu odmianach, różniących się od siebie kolorem czy rozmiarem. Lubią one towarzystwo przebiśniegów, dzięki czemu razem tworzą naprawdę niesamowite kompozycje na naszych trawnikach. Zapomnieć nie możemy też o pojawiających się w największej ilości w kwietniu tulipanach, jakie są chyba jednym z najpopularniejszych symboli wiosny. Najlepiej czują się one w nasłonecznionych miejscach w wilgotnej i lekkiej ziemi, dlatego dobrze jest zadbać o odpowiednie przygotowanie gleby. Później, bo już na przełomie kwietnia i maja możemy zauważyć drobniutkie szafirki, jakie naszą uwagę przykuwają właśnie swoim kolorem i stanowią niesamowitą ozdobę każdego ogrodu.

Wiosenne kwiaty w Twoim domu!

Wiosna obfituje w wiele fantastycznych gatunków roślin. Część z nich, dzięki Poczcie Kwiatowej, możemy mieć mieć w naszych domach. Tutaj wskażemy chociażby cudowne hiacynty, jakie cieszą nas nie tylko kolorowymi płatkami, lecz także aromatycznym zapachem. Kompozycja hiacynt to właśnie te zachwycające rośliny, jakie zestawiono z uroczymi prymulami. Całość znajduje się w eleganckim koszyku, dzięki czemu wygląda bardzo delikatnie i jednocześnie naturalnie. Innym, bez świetnym rozwiązaniem jest niesamowita Kolorowa Łąka. Wskazany bukiet łapie za serce żywymi kolorami, jakie gwarantują nam piękne eustomy, astry czy też gałązkowe róże. Propozycją, jaka do każdego wnętrza wniesie dużo słońca jest Wiosenna Radość. Składają się na nią niesamowite, żółte żonkile w towarzystwie zielonego mchu.

Wiosenne kwiaty pojawiają się coraz większej ilości miejsc. Jeśli jednak nie w smak nam poszukiwania ich w lasach czy na łąkach to bez wątpienia cudowne okazy znajdziemy także na stronie Poczty Kwiatowej!