Rozdanie nagród podczas Plebiscytu Róże Gali 2014

24 listopada 2014 r. w Ufficio Primo w Warszawie miała miejsce uroczystość Róże Gali 2014. To już 12. edycja tego plebiscytu, który jest organizowany przez dwutygodnik Gala. Podczas uroczystości zostały nagrodzone znane osobistości ze świata sztuki i show-biznesu za osiągnięcia w mijającym roku.

Kandydaci do Róż Gali zostali zgłoszeni przez redakcję dwutygodnika, z kolei samych zwycięzców wybrali już czytelnicy pisma (w etapie 1), a także członkowie kapituły (w etapie 2), w której zasiedli przedstawiciele ze świata kultury i mediów. W składzie tegorocznej kapituły znaleźli się: Agata Passent (dziennikarka i krytyk literacki), Maciej Kutak (dyrektor zarządzający Sony Music Entertainment Poland), Tomasz Karolak (aktor, dyrektor warszawskiego Teatru IMKA), Anna Zejdler-Ibisz (redaktor naczelna GALI) i Jerzy Kapśsciński (dyrektor TVP2).

Z dumą informujemy, że podczas tego uroczystego wydarzenia byliśmy odpowiedzialni za dekorację mównicy czerwonymi różami. Floryści Poczty Kwiatowej? mieli nie lada zadanie do wykonania, którego efekt prezentował się wyśmienicie!

Róże Gali zostały przyznane gwiazdom w pięciu kategoriach, takich jak: film, muzyka, media, teatr, książka. Została również przyznana nagroda specjalna plebiscytu.

Oto zwycięzcy Róż Gali 2014:

  • Film: za rolę w filmie "Bogowie" - aktor Tomasz Kot,
  • Muzyka: za płytę "Da Da Dam" - zespół Perfect,
  • Media: za prowadzenie "Panoramy"oraz "Pytania na śniadanie" w TVP 2 - prezenter Tomasz Wolny,
  • Teatr: za rolę w spektaklu "Chodź ze mną do łóżka" w Teatrze Polonia w Warszawie - aktorka Sonia Bohosiewicz,
  • Książka: za książkę "Pochłaniacz" - pisarka Katarzyna Bonda,
  • Nagroda specjalna: za działalność charytatywną - aktorka Anna Dymna.

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym Różami Gali!

Zdjęcia: fot. AKPA