Międzynarodowy Festiwal Jazz 2015

Już dziś, 3. grudnia 2015, o godzinie 19 rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal JAZZ 2015 organizowany przez fundację Jazz Jamboree i potrwa aż do 8. grudnia. Jedną z największych atrakcji tego niezwykłego wydarzenia będzie specjalny koncert pod hasłem „100-lecie Franka Sinatry na 50-lecie Jazz Forum” nawiązujący do setnej rocznicy narodzin tego wyjątkowego artysty.  Z przyjemnością informujemy, że po raz kolejny zostaliśmy jednym ze sponsorów tego wydarzenia.

Festiwal muzyczny rozpocznie występ jednej z najwybitniejszych współczesnych wokalistek jazzowych Urszuli Dudziak w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. W przeciągu swojej kariery miała okazje występować w towarzystwie takich gwiazd jak Sting czy też Bobby McFerrin. Występy Urszuli Dudziak mogliśmy oglądać m.in. w popularnym programie „Bitwa na Głosy”. Artystka ta jest prawdziwym wulkanem radości i energii, a dzisiejszy koncert z pewnością będzie wyjątkowy.

Drugiego dnia festiwalu będzie można uczestniczyć w występie amerykańskiej pianistki i wokalistki jazzowej Stacey Kent w warszawskim klubie Palladium. Gwiazda zasłynęła już w latach 90-tych i do tej pory uważana jest za jedną z najciekawszych artystek tego gatunku muzycznego. Jej repertuar głównie opiera się na romantyzmie, jednak sama wokalistka podkreśla, iż uwielbia również muzykę country i folk. Podczas koncertu będziemy mogli usłyszeć zarówno kompozycje z nowego albumu, jak i najbardziej znane utwory piosenkarki.

Trzeci dzień JAZZ 2015 umili koncert polskiego kwartetu smyczkowego Atom String Quartet. Zespół ten od lat stale gości na największych europejskich festiwalach jazzowych. W dotychczasowej karierze grupa współpracowała z takimi artystami jak Adam Sztaba, Natalia Kukulska, Kayah i Bobby McFerrin oraz z obecnie bardzo popularną kapelą góralska Sebastiana Karpiela Bułecki. Laureaci polskiej nagrody przemysłu fonograficznego „Fryderyk” wystąpią w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Dzień Mikołajek należeć będzie do Obara International Quartet, najnowszego projektu muzycznego, którego autorem jest wybitny saksofonista Maciej Obara. Członkiem kwartetu, od samego początku jego postania jest Dominik Wania, jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich, współczesnych pianistów. Koncert odbędzie się o godzinie 20 w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Ostatnią głównym wydarzeniem Festiwalu będzie podsumowanie wielkiego dorobku muzycznego Franka Sinatry oraz 50-lecia miesięcznika Jazz Forum. Celebrowanie tych dwóch niezwykłych rocznic sprawi, iż wieczór 7 grudnia będzie niezapomniany dla wszystkich uczestników. Największe hity Franka Sinatry będzie można usłyszeć w wykonaniu Vivian Buczek, Janusza Szroma i Sławka Uniatowskiego w towarzystwie Big Bandu Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina pod dyr. Piotra Kostrzewy oraz duetu wokalisty Wojciecha Myrczeka wraz z pianistą Pawłem Tomaszewskim.

W trakcie trwania festiwalu oraz po jego zakończeniu będzie można uczestniczyć w imprezach towarzyszących. Między innymi odbędą się poranki jazzowe skierowane do najmłodszych, koncert charytatywny oraz wernisaż prac wybitnego malarza Rafała Olbińskiego nawiązujących do 50-lecia Jazz Forum.

Jesteśmy zaszczyceni, że możemy być sponsorem tego kulturowego wydarzenia. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w tym porywającym, jazzowym święcie.

Międzynarodowy Festiwal Jazz 2015