Znak zodiaku a kwiaty - jakie pasują do Ciebie?

Powszechnie wiadomo, że ze znakami zodiaku łączy się wiele rzeczy - kolory, kamienie szlachetne, cechy osobowości… Czy wiedziałeś, że znak zodiaku ma również wpływ na to, jakie kwiaty do nas pasują? Dowiedz się, jakie kwiaty zostały stworzone dla Ciebie.

Znaki zodiaku a kwiaty

Każdy ze znaków zodiaku jest na swój sposób wyjątkowy i charakteryzuje się innymi cechami. Z tego względu przypisane do nich kwiaty również się różnią. Sprawdź, jaki kwiat pasuje do ciebie - czy zgadzasz się z tym dopasowaniem?

Warto zacząć od Wodnika - które cechują się niezależnością i wielkim uporem. Mają mnóstwo pomysłów, ale zawsze chcą zrealizować je samodzielnie. Idealne dla nich kwiaty to subtelna werbena, ale i kolorowa azalia czy nasturcja.

Dla marzycielskich, uczuciowych Ryb wspaniale sprawdzi się róża, czerwony mak lub urocza niezapominajka. Zaś ich zupełne przeciwieństwo, czyli bezpośredni i energiczny Baran najbardziej ucieszy się z fiołków, rumianku lub stokrotek.

Dla znaku należącego do żywiołu ziemi, jakim jest Byk, warto podkreślić jego więź z naturą i wybrać takie kwiaty jak konwalia, bez czy słonecznik, które w swojej prostocie są przepiękne.

Bliźnięta to osoby mające kilka oblicz. Jednocześnie są jednym z najbardziej dowcipnych i towarzyskich znaków. Podarujmy im tulipany, piwonie lub urzekające narcyzy.

Do wrażliwego i delikatnego Raka musimy dopasować coś równie subtelnego. Idealnie nadadzą się irysy, konwalie czy jaśmin.

Dla czarujących i tajemniczych Panien najlepiej pasować orchideę, jaskra lub cykorię. Ambitny i kochający być w centrum uwagi Lew bez wątpienia dostanie czerwoną różę, a do tego kwiat lotosu lub lilie.

Sprawiedliwe i pozytywne Wagi docenią dalie, goździki lub fiołki. Dla niezależnych czasem nieufnych Skorpionów należy znaleźć coś wyjątkowego, jak na przykład chryzantemy czy orchidee. Tryskające energią Strzelce będą wniebowzięte, jeśli dostaną bukiet z jaśminu lub lawendy. Dla ostatniego znaku, Koziorożca, wybrane są gwiazda betlejemska, malwa i stokrotka.

Jak widzimy, każdy znak ma swój zestaw kwiatów. Niektóre to takie, które możemy podarować w formie bukietu, inne raczej do pielęgnowania na zewnątrz. Niemniej, jeśli wybieramy dla kogoś roślinkę, możemy uznać to za pomocną sugestię!

Dlaczego warto znać swój znak zodiaku?

Nawet jeśli nie wierzymy w horoskop, a znaczenie znaków zodiaku nie ma dla nas większego znaczenia, wciąż warto znać chociaż swój. Można potraktować to jako zabawną ciekawostkę. Zdziwimy się jednak, jak wiele z naszej osobowości ukryte jest w naszym znaku zodiaku. Wiedza ta pozwoli łatwiej wybrać nam kwiaty, kamienie szlachetne czy kolory, które będą dla nas idealne.

Nie wybierajmy kwiatów lekkomyślnie - ważne, by niosły za sobą jakieś znaczenie lub przesłanie. Możemy kierować się znakiem zodiaku, dzięki czemu zyskamy pewność, że dany kwiat jest dopasowany do nas lub do osoby, którą chcemy obdarować.