Wnętrza kolorem i kwiatem zdobione

Codziennie wszyscy jesteśmy otoczeni tysiącem barw. Fascynacja człowieka wielością kolorów i ich nasyceniem trwa nieprzerwanie, od kiedy nasi przodkowie zaczęli odtwarzać go na ścianach jaskiń.

koloryWe własnych czterech kątach otaczamy się  przeróżnymi przedmiotami, kierując się w ich doborze nie tylko praktycznością, ale i barwami. To kolory właśnie oddziałują na nasz nastrój. Grają pierwsze skrzypce w modzie, malarstwie czy innych sztukach wyrazu.

Podobnymi prawami rządzą się kwiaty, gdzie jak wiemy kolor odgrywa rolę znaczącą. Często zamiast jednokolorowych bukietów preferujemy modne połączenia. Interesujące efekty uzyskuje się przy pomocy naczyń,  a ciekawe kolorystyczne miksy można osiągnąć za pomocą zaledwie kilku rodzajów roślin.

Swoda_kwiatypróbujcie nowych niewypróbowywanych do tej pory sposobów upiększania swojej domowej przestrzeni. Przykładowo w kilku czerwonych oraz niebieskich miskach napełnionych wodą umieszczamy kwiaty w podobnych barwach. Następnie układamy naczynia wzdłuż na stole czy innej płaszczyźnie, naprzemiennie kolorami. Dobrze sprawdzą się w tej roli gerbery.  Nie bez znaczenia dla całokształtu kwiatowej kompozycji pozostaje fakt ich odpowiedniego ustawienia. Czerwone mieczyki z kołnierzem z białych hortensji będą się świetnie prezentować na ścianach w szarych, ciemnych odcieniach. Dekorując nasze mieszkanie zwracajmy zatem uwagę na miejsce postawienia naszych bukietów. Wybór ten podkreśli kolor i urodę kwiatów albo wprowadzi innowacje.