Rustykalne wnętrza

Dekoracje kwiatowe w wiejskim stylu mogą ozdobić w niezwykły sposób nasze otoczenie. Zabiorą nas z dala od szumu miasta do kojącego uroku wsi. Tego typu elementy aż zachęcają do wypoczynku i sprawiają ciepłe, przytulne wrażenie. Kwiaty w połączeniu z elementami natury są doskonałym uzupełnieniem aranżacji wnętrza przypominającej swym wyglądem wiejską posiadłość.

Dzięki sztuce ozdobnego układania kwiatów, ciekawe przystrzyżenie i ułożenie bukietu może być jednym ze sposobów na osiągnięcie tego magicznego, rustykalnego efektu. Także możemy do niego dotrzeć poprzez dodanie kwiatów o mocnych kolorach. Świetnym pomysłem będzie ustawienie w pokoju kolorowego pojemnika bądź wazonu wypełnionego przystrzyżonymi np. pomarańczowymi kwiatami przewiązanymi wstążką. Bardzo dobrze będą tu wyglądały kolorowe gerbery. Dodatek mchu na spodzie umieszczony w specjalnie do tego przeznaczonej gąbce stanowi idealne uwieńczenie takiego ozdobnika.

Do wykonania takiego bukietu potrzebne będzie:
10 sztuk gerber
1 kolorowy pojemnik bądź wazon
specjalna gąbka do kompozycji kwiatowych ( do nabycia w kwiaciarniach )
1 gumka recepturka
1 wstążka
mech do kompozycji kwiatowych ( również do nabycia w kwiaciarniach )

Krok 1:
Wypełniamy pojemnik zmoczoną gąbką (nasączoną nawozem kwiatowym ). Układamy kwiaty w dłoni (pomiędzy kciukiem a pozostałymi palcami ) przytrzymując je tuż pod kwiatami. Kwiaty w bukiecie powinny być jak najbardziej przylegać do siebie. Jeśli jesteśmy praworęczni, zbieramy kwiaty lewą dłonią i na odwrót. Umieszczamy gumkę tuż pod kwiatami bukietu, pomaga to w odpowiednim ułożeniu i przytrzymaniu kwiatów.

Krok 2 :
Przytrzymując kwiaty za łodygi w wiązance umieszczamy bukiet pośrodku gąbki w pojemniku lub wazonie.

Krok 3:
Pokrywamy resztę gąbki mchem. Owijamy wstążką punkt, w którym gumka zbiera kwiaty.

Wyżej opisaną technikę możemy użyć do tworzenia ozdobnych bukietów z rozmaitych odmian kwiatów, istnieje ogromna dowolność wyboru. Zależy ona w zasadzie jedynie od naszego nastroju i wyboru. Można śmiało wykorzystać irysy, róże, tulipany czy też skomponować bukiet z różnych odmian kwiatów.
Pozwólmy poprowadzić się wyobraźni...Miłego tworzenia!