Tradycyjne kwiaty na Wielkanoc

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Piękne kwiaty obowiązkowo powinny pojawić się na naszym świątecznym stole. Jakie rośliny tradycyjnie uświetniają nam te wyjątkowe dni? Dzisiaj kilka propozycji. 

Tulipany na świątecznym stole

Wśród kwiatów ciętych, które niewątpliwie kojarzą nam się z cudownym wiosennym czasem są piękne tulipany. Występują one w wielu, niesamowitych kolorach, dzięki czemu na pewno uda się każdemu znaleźć bukiet, który będzie wspaniale prezentować się na stole. Dla tych, którzy uwielbiają wielobarwność bez wątpienia idealnie sprawdzi się kompozycja Kwiaty - kolorowe tulipany. Znajdziemy tutaj 9 kwiatów w różnych odcieniach, którym towarzyszy bardzo subtelna gipsówka, rafia i wspaniała zieleń dekoracyjna, co tylko potęguje niesamowity efekt. Jeśli chodzi o typowo wielkanocne kompozycje, bez wątpienia świetnie nada się Bukiet Wesołego Alleluja. Cudowne, żółte tulipany zostały zestawione z baziami, a całość owinięto kolorowym papierem, który dodaje kompozycji pewnej elegancji. Zachwycającą propozycją jest również  Bukiet Wiosenny. Tutaj znajdziemy urocze, różowe tulipany w towarzystwie innych wiosennych roślin, którym dzisiaj również poświęcimy więcej uwagi, a mianowicie żonkilom!

Aromatyczne hiacynty

Kwiatami również bardzo wiosennymi, które cudownie sprawdzą się na świątecznym stole są hiacynty. Występują one w naprawdę wielu gatunkach, dzięki czemu możemy cieszyć się szeroką gamą barw. Oznacza to, że na pewno uda nam się znaleźć opcję dla nas. Wydzielają one bardzo charakterystyczną, intensywną woń, która bardzo kojąco działa na zmysły! Kojarzone są one przede wszystkim z hodowlą w doniczkach lub też we własnych ogródkach, jednak świetnie prezentują się także cięte, w bukiecie. Naszym przykładem będzie tutaj jedyna w swoim rodzaju kompozycja Kolorowe hiacynty, gdzie znajdziemy aż 15 cudownych hiacyntów w różnych kolorach. Jest to prawdziwa eksplozja pozytywnych emocji! Wspaniałą opcją jest też koszyk z kwiatami, a mianowicie Kompozycja hiacynt, gdzie nasze rośliny zostały zestawione z prymulką. 

Żonkile na Wielkanoc

Dobrym pomysłem mogą okazać się również żółte żonkile, które nie tylko kojarzą nam się z wiosną, lecz zarazem swoją barwą świetnie współgrają z wielkanocnymi ozdobami. Niesamowitym bukietem, w sam raz na świąteczny stół będzie Bukiet Wielkanocne Pisanki.  Tam znajdziemy cudowne żonkile, które zestawiono z innymi, cudownymi roślinami, jak frezje czy też tulipany. Jest to prawdziwa bomba pozytywnych emocji. Mniej standardowym rozwiązaniem będzie niesamowity Flowerbox Wielkanocny Biały. W delikatnym, lecz stylowym pudełku umieszczone zostały tu nie tylko żonkile, lecz również chociażby tulipany. Całość została udekorowana rzeczywiście wielkanocnymi ozdobami, co daje niesamowity efekt!

Cudowne kwiaty - jest to wspaniałe rozwiązanie! Naszym zdaniem, zwłaszcza na świątecznym stole powinny się one pojawić!