Topowe bukiety na Wielkanoc

Wielkanoc to wspaniałe święto, które wiele osób spędza w zadumie i radości. Wspólne śniadania i obiady to nieodłączny element polskiej tradycji. Codzienne spotkania przy stole łączą się bezpośrednio z jego wystrojem. Warto zadbać o to, by na nim, jak i w całym domu było wiosennie i kolorowo. A w tym, z całą pewnością pomogą kwiaty - zobacz, które są najpiękniejsze.

Jakie kwiaty będą najlepsze?

Przede wszystkim powinieneś postawić na kolor - mocne, wyraziste barwy bezpośrednio kojarzą się z wiosną i świętami wielkanocnymi. Świetnie prezentować się będą żonkile, tulipany, czy narcyzy. To bardzo klasyczne opcje, które zawsze wprowadzają wesoły nastrój. Jeśli dodasz do nich bazie, czy zielone gałązki będą wyglądać jeszcze lepiej. Najczęściej wybiera się tulipany. Te o żółtej barwie zdobią niezliczoną ilość miejsc na moment przed świętami Wielkanocnymi. Możesz zdecydować się także na bardziej elegancką opcję i pomieszać białe i fioletowe tulipany. Wybierając kwiaty przy okazji Wielkanocy warto pomyśleć o ich symbolice - białe lilie nadadzą się idealnie, ponieważ symbolizują Zmartwychwstanie Chrystusa. Jeśli chcesz ozdobić parapet czy meble, nadadzą się do tego kwiaty doniczkowe. Zwróć uwagę na hiacynty, czy bratki, które bardzo kojarzą się z wiosną. 

Cięte, czy cebulowe?

Nie istnieje jedna odpowiedź na powyższe pytanie. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, co podoba Ci się najbardziej. Jeśli chodzi o kwiaty cięte, możesz wybrać na przykład żonkile. Znajdziesz zarówno białe z pomarańczową lub żółtą trąbką, jak i te z pełnym kwiatem o żółtej barwie. Kolor kwiatów sprawia, że idealnie pasują do wnętrza udekorowanego specjalnie na okazję Wielkanocy. Z ciętych kwiatów możesz wybrać także tulipany, czy lilie. Bukiet Radosne Chwile świetnie sprawdzi się na świątecznym stole, a kolorowe, wesołe wnętrze uzyskasz dzięki bukietowi Kolorowe Tulipany. Jeśli chodzi o wielkanocne propozycje w cebulkach, to najczęściej spotyka się narcyzy, hiacynty, szafirki, czy krokusy. Są równie piękne jak kwiaty cięte, a dodatkowo możesz przyozdobić je wybranym wielkanocnym akcentem. Wystarczy, że wbijesz w ziemię na przykład drewnianego kurczaka. 

Wesołe propozycje 

Sam musisz zdecydować, który rodzaj kwiatów bardziej Ci odpowiada. Przepięknie wyglądać będzie Flowerbox Wielkanocny stworzony z żonkili i tulipanów. Mocny kolor pudełka sprawi, że wiosna w moment pojawi się w Twoim domu. Świąteczny element w postaci jajka podkreśla wielkanocny charakter boxa. Jeśli wolisz klasykę przyjrzyj się bukietowi 21 żółtych tulipanów. Kwiaty będą przepięknie prezentować się w wazonie, ozdabiając wielkanocny stół. Jeśli chcesz zaszaleć pomyśl o Kompozycji z Babką Wielkanocną. W koszyku znajdują się zarówno żonkile, jak i bazie. W kompozycji nie braknie jednak wyraźnego wielkanocnego akcentu - znajdziesz w nim babkę, kurę, czy baranka. To wesoła propozycja, która zachwyci wszystkich członków rodziny. 

Wystrój w domu zapewni odpowiednią atmosferę i wprowadzi rodzinę w radosny nastrój. Kolorowe kwiaty, baranki i pomalowane jajka to nieodłączne elementy Świąt Wielkanocnych, które sprawiają, że ten czas jest jeszcze bardziej wyjątkowy. Już dziś zastanów się, jaki bukiet będzie wyglądał w Twoim domu najpiękniej.