W jaki sposób podkreślić wielkanocny nastrój?

Radosna i kolorowa Wielkanoc to nie tylko odwiedziny gości i wspaniały czas spędzony w rodzinnym gronie. Na świąteczny nastrój wpływa wiele rzeczy - od jedzenia, przez pogodę, aż do dekoracji. By wprowadzić do domu wiosenną, wesołą atmosferę wystarczy zaledwie kilka elementów, które sprawią, że tegoroczna Wielkanoc będzie naprawdę wyjątkowa.

Świeże kwiaty

Wiosną przyroda budzi się do życia. Domowe ogródki i balkony pełne są kwiatów, które wprawiają w dobry nastrój i dodają trochę koloru naszemu otoczeniu. W nadchodzące święta zadbaj o to, by wnętrze domu było równie przyjemne dla oka. Wielkanocny stół to miejsce, które podczas świąt jest centralnym punktem domu. Warto zadbać więc o jego udekorowanie. Na meblu możesz postawić wazon, w którym pojawią się świeże kwiaty - świetnym pomysłem są tulipany, czy żonkile. Mocne kolory od razu przywodzą na myśl wiosnę, a żółta barwa kojarzy się bezpośrednio z Wielkanocą. Jeśli lubisz kontrastowe kompozycje zwróć uwagę na Bukiet Wiosenny. Ta urocza kompozycja powstała z tulipanów i żonkili, które wręcz automatycznie wywołują uśmiech na twarzy. Bukiet sprawi, że do domu w moment zawita wiosna. Jeśli chcesz, by kwiaty posiadały wielkanocne akcenty zobacz Bukiet Wesołego Alleluja, który składa się z pięknych, żółtych tulipanów i bazi. Z całą pewnością zachwyci się nim cała rodzina i staną się piękną dekoracją świątecznego stołu. 

Pielęgnuj tradycję

By poczuć w domu prawdziwie wielkanocny nastrój musisz wrócić, choć na moment do dobrze znanych tradycji. Malowanie pisanek to nieodłączny element tego święta - są dobrą zabawą zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. To kreatywne zajęcie nie tylko wprowadzi atmosferę świąt, ale również zacieśni relacje z dziećmi, czy partnerem. Możecie także wspólnie zasadzić rzeżuchę - to symbol świąt, a także idealny dodatek do wielu potraw, czy nawet jajek. Nie możesz zapomnieć również o wielkanocnych potrawach - bez tego nie ma przecież świąt! Jeśli nie jesteś fanem gotowania zdecyduj się na chociaż jedno danie, które bezpośrednio łączy się z Wielkanocą. 

Udekoruj dom

Drzwi do domu możesz udekorować okrągłym stroikiem złożonym z kolorowych elementów. Świetnie, jeśli pojawią się na nim wielkanocne akcenty, jak króliczek czy baranek. Bazie wplecione w kwiaty, czy przymocowane do ozdoby kolorowe jajka już od wejścia wprowadzą świąteczny nastrój. Pamiętaj o zastawie stołowej - powinna do siebie pasować. Dobrym wyborem będzie zakup talerzy i misek w pastelowych w wiosennych kolorach. Przy zastawie mogą pojawić się piórka, czy wielkanocne figurki. Nie zapomnij także o serwetkach - w praktycznie każdym sklepie z artykułami domowymi znajdziesz te z wielkanocnym motywem. Świetnie dopełnią wiosenny wygląd stołu - możesz umieścić je w serwetniku, lub ułożyć bezpośrednio przy zastawie. W domu, jak i przed nim sprawdzą się zabawne figurki, czy ozdoby wykonane z drewna. Kurczaki, kury i króliczki z pewnością spodobają się całej rodzinie i wprowadzą wesołą atmosferę. 

Jak widzisz świąteczny nastrój uzyskasz w zaledwie chwilę dobierając odpowiednie dodatki do wnętrz i dbając o zachowanie wielkanocnych tradycji. To wspaniały czas, który może być naprawdę radosny i kolorowy - wystarczy, że pokierujesz się naszymi radami.