Jakie kwiaty podarować na ślub? Kompozycje dla nowożeńców!

Niezaprzeczalnie ślub to jedno z najpiękniejszych wydarzeń w życiu młodej pary, które jest pełne wzruszeń, miłości i szczęścia. Jako bliscy chcemy więc wyrazić naszą radość związaną z zawiązaniem małżeństwa zakochanych. Często stawiamy wtenczas na bukiet kwiatów, gdyż stanowi on uniwersalny, a zarazem piękny upominek. Mogą jednak pojawić się pewne wątpliwości dotyczące tego, jakie kwiaty na ślub będą najlepszym wyborem.

Jaki bukiet podarować na ślub?Dlaczego warto podarować kwiaty na ślub? 

Wśród prezentów na ślub na wysokiej pozycji figurują właśnie bukiety kwiatowe. Kwiaty są bowiem symbolem miłości, romantyzmu i uczuć. Ponadto prezentują się naprawdę estetycznie i dodają uroku każdej ceremonii ślubnej. Stanowią też dość bezpieczny i pewny wybór - praktycznie każdy z nas lubi świeże kwiaty, które dodają elegancji wnętrzu. Kiedy jednak powinniśmy zrezygnować z wręczania kwiatów? Przede wszystkim wtedy, gdy para młoda wyraźnie zaznaczyła to w swoich zaproszeniach ślubnych. Dzięki temu unikniemy “wpadki” i niepotrzebnych nieporozumień, a zamiast kwiatów możemy postawić na inny dodatkowy podarunek. W ten sposób sprawimy młodym radość, że dostosowaliśmy się do ich prośby. 

Prezent ślubny w postaci kwiatów ciętych

Jaki więc bukiet na wesele będzie najlepszym, a zarazem najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem? W pierwszej kolejności powinny sprawdzić się tutaj proste kompozycje, np. stworzone wyłącznie z samych róż (najlepiej jasnych lub białych). Są to piękne kwiaty zarezerwowane właśnie na okazje ślubne, gdyż stanowią symbol czystej miłości i niewinności. Dobrym wyborem będą także inne bukiety w jasnej kolorystyce, np. tulipany, konwalie czy piwonie. Są to delikatne kwiaty symbolizujące doskonałość i elegancję oraz mogą być świetnym wyborem dla par ceniących klasyczny i stylowy wygląd. Trafnym pomysłem mogą być też frezje, kojarzone z radością, czy lilie reprezentujące czystość. Lepiej raczej nie eksperymentować z ciemnymi i jaskrawymi barwami, które mogą nie przypaść do gustu młodej parze. Jeśli wiemy, jakie gatunki kwiatów najbardziej preferują zakochani, mamy też znacznie łatwiejsze zadanie.

Jakich kwiatów lepiej nie wręczać?

Jakich kwiatów z kolei lepiej nie wręczać, aby nie zaliczyć tzw. wtopy? Powinniśmy wiedzieć, że nie każdy gatunek kwiatów nadaje się na prezent ślubny - przede wszystkim należy tutaj omijać kalie, czerwone róże, goździki czy chryzantemy. W szczególności te ostatnie stanowią fatalny pomysł, gdyż są mocno kojarzone z uroczystościami pogrzebowymi. Bukiet ze sztucznych kwiatów także nie jest najlepszym wyborem. Z kolei kwiaty doniczkowe są dość ryzykownym rozwiązaniem, gdyż nie zawsze wiemy, czy para młoda lubi zajmować się roślinnością. Dlatego też warto zrezygnować z pomysłu podarowania popularnego storczyka czy wrzosu w doniczce.

Wybór odpowiednich kwiatów na ślub może być początkowo trudny, jednak z pomocą powyższych wskazówek powinieneś móc szybko zdecydować się na konkretny bukiet. Jeśli jednak nie jesteś w stanie dotrzeć na miejsce ceremonii, a zależy Ci na obdarowaniu swoich bliskich, zapraszamy do skorzystania z naszej usługi Poczty Kwiatowej - dzięki nam możesz wysłać kwiaty prosto do rąk pary młodej!