5 sposobów na kolorową jesień

Jesień, jeśli nie mamy do czynienia ze słonecznymi dniami, kojarzy się jedynie z szaroburą pogodą. Dni stają się coraz krótsze, za oknem deszczowo i wietrznie. Jednak ta pora roku wcale nie musi być szara i nudna. Wystarczy kilka małych zmian, by samopoczucie poprawiło się w mgnieniu oka. Oto 5 naszych wskazówek na kolorową jesień.

1. Ubieraj się kolorowo.

kolorowy parasolMówi się, że kolory poprawiają humor. Warto więc na jesienne, szare dni, zaopatrzyć się w barwne dodatki do codziennych stylizacji. Mogą być to np. kolorowe rękawiczki, szale czy biżuteria. Zaś w deszczową pogodę wyśmienicie sprawdzą się kolorowe kalosze lub parasol w barwne wzorki.

2. Jedz kolorowe warzywa i owoce.

Warzywa i owoce nie tylko ładnie zdobią kuchenne blaty, ale także stanowią doskonałe źródło witamin. Oczywiście najzdrowsze są warzywa sezonowe, które również występują jesienią. W Polsce są to m.in.: bakłażany, brokuły, papryki, ogórki, szpinak oraz dynie. Te ostatnie są najbardziej charakterystyczne dla tej pory roku. Można z nich wyczarować najróżniejsze potrawy zaczynając od zup, a na ciastach kończąc. Natomiast z owoców warto jeść żurawinę, śliwki i gruszki. Dodatkowo na przeziębienia, powszechne w tym okresie, doskonała będzie gorąca herbata z cytryną, miodem i imbirem.

3. Udekoruj mieszkanie.

kolorowe liscieJesienią natura sama dostarcza dodatków, które mogą służyć jako dekoracja mieszkania. Najciekawszym z nich są dynie ozdobne. Ich różnorodność kształtów i kolorów sprawi, że wnętrze będzie ożywione, a kompozycje z kilku dyń na pewno pozytywnie zaskoczą wszystkich domowników. Podczas jesiennego spaceru warto też pozbierać liście, by później zrobić z nich fantastyczne bukiety w postaci różyczek z wielobarwnych liści.

4. Pobaw się z dziećmi.

Jesienna aura jest idealna na zorganizowanie ciekawych zabaw dla dzieci. Aby w domu nie było nudno można stworzyć razem z nimi obrazki z kolorowych liści, a także ludziki z kasztanów i żołędzi, które będą stanowiły wspaniałą dekorację dziecięcych pokoi. Długie jesienne wieczory kojarzą się także z piciem herbaty oraz z czytaniem książek. Aby zainteresować tym dzieci warto kupić farbki do ceramiki i wraz z nimi pomalować jednokolorowe kubki w różne, szalone wzory. Dodatkowo, można też stworzyć własnoręcznie barwne okładki na książki.

5. Zaprojektuj wygląd balkonu i tarasu.

wrzosTo nieprawda, że jesienią nie ma już kwiatów. Często jesienne rośliny są niesłusznie pomijane. Warto więc pamiętać o dekoracji balkonu czy tarasu. A jest z czego wybierać, ponieważ jesień stanowi bogactwo kolorów. Są to róże, fiolety oraz odcienie brązów, czerwieni i żółcieni. Do uprawy doniczkowej idealnie nadają się wrzosy, dalie, astry czy barwne chryzantemy. Dodatkową ozdobą mogą być także lampiony stworzone z wydrążonej dyni.

Okazuje się, że jesień jest porą na świetną zabawę. Kolorowe dodatki w garderobie, domu i ogrodzie na pewno staną się pozytywnym akcentem podczas szarych i długich wieczorów.