Zioła - prosty sposób na rozjaśnienie bukietu

Posadzone w ogrodzie lub na balkonie doniczki z ziołami wnoszą wiele zapachów i mgiełki do hodowanej przez nas zieleni i kwiecia. Oprócz użycia ich w kuchni, gdzie dodają aromatu i orientalnych posmaków potrawom, można użyć ich także dekoracyjnie we wnętrzach.

Latem szukamy różnych sposobów na ożywienie mieszkania. Można pod sufitem powiesić zioła powiązane w pęczki używając mięty, oregano kwitnącego, rozmarynu czy tymianku. Lub te same pęczki powiązać wokół metalowego drutu tworząc z pomocą taśmy wieniec do kuchni.  Oprócz tego zrywając kwiaty cięte okalamy je lub przeplatamy ziołami.  Dobrze wybrać wówczas kwiaty jednego koloru.  Inny wariant, który zawsze prezentuje się dobrze, to białe kwiaty zamknięte w otoczce z ziół np. margerytki. Ładne estetycznie staną się także ziołowe bukieciki z krótko ciętymi różami. A jeśli chcemy wnieść intensywniejszy zapach kwiatowy do mieszkania, konstruujemy bukiet z hiacyntów, frezji, lilii i tuberozy.

A kiedy już te subtelnie wonie roztoczą się po naszym mieszkaniu, to siądźmy w fotelu ze szklanką lemoniady i pozwólmy letniej, popołudniowej bryzie owiewać nasze zmysły, zamknijmy oczy i wdychajmy bogactwo zapachów lata słuchając śpiewu ptaków..