Zaręczynowy bukiet dla wybranki

Zaręczyny to wyjątkowa chwila, wymagająca odpowiedniego, wcześniejszego przygotowania. Istotny jest nie tylko wybór właściwego miejsca, daty i pierścionka, lecz także okazałego, zaręczynowego bukietu dla wybranki. Jaki powinien być, aby zachwycić przyszłą narzeczoną?

Zaręczyny dawniej i dziś

Kwiaty na zaręczynyZgodnie z tradycją, zaręczyny od zawsze są traktowane jako wyraz poważnej deklaracji, zapewnienia o szczerości wyznawanych uczuć i chęci zawarcia małżeństwa. Dawniej, oświadczyny były nierozerwalnie połączone z wizytą w domu narzeczonej oraz otrzymaniem oficjalnej zgody na ślub i błogosławieństwa udzielanych przez rodziców. Co równie ważne, w ceremonii zaręczyn brali także udział matka i ojciec pana młodego, a po zakończeniu wspólnych rozmów najczęściej odbywało się uroczyste przyjęcie, na którym pojawiali się najbliżsi, przyjaciele i sąsiedzi. W dzisiejszych czasach, zaręczyny mają już znacznie mniej poważny charakter, jednak dla każdej pary są niezwykle wyjątkową i podniosłą chwilą. Niejednokrotnie rozmowa z rodzicami przyjmuję formę wspólnego obiadu lub kolacji, jest gestem przygotowującym do stania się w przyszłości rodziną oraz stanowi doskonałą okazję, aby omówić podstawowe kwestie związane ze ślubem. Zdecydowanie większą wagę przywiązuje się obecnie do bardziej osobistego i intymnego, poprzedzającego ceremonię zaręczyn momentu oświadczyn, który ma być nieco zaskakujący, oryginalny, a co najważniejsze niezapomniany.

Pomysły na zaręczyny

Współcześnie istnieje niezwykle wiele sposobów przygotowania wyjątkowych zaręczyn, zwłaszcza, jeśli chodzi o ich początkowy moment, czyli wspomniane już wcześniej oświadczyny. Przyszły pan młody, przed zaplanowaniem niespodzianki dla swojej wybranki, powinien przede wszystkim zastanowić się nad tym, jakie są jej upodobania, ulubione miejsca, o czym skrycie marzy. Nie bez znaczenia pozostaje również wybór daty, może ona na przykład nawiązywać do terminu pierwszego zobaczenia ukochanej. Ważny element oświadczyn stanowi ponadto wybór ciekawej scenerii, sprzyjającej chwili wyznania ważnego uczucia. Świetnym pomysłem jest zarezerwowanie stolika w klimatycznej restauracji, zabranie narzeczonej na romantyczny, weekendowy wyjazd lub do miejsca, w którym lubicie spędzać wspólnie czas.

Kwiaty dla narzeczonej

Podczas zaręczyn nie może zabraknąć idealnie dopasowanego, modnego pierścionka oraz pachnącej kompozycji przepięknych kwiatów. W szerokiej ofercie kwiaciarni przyszły pan młody bez trudu odnajdzie okazałe, eleganckie bukiety dla narzeczonej. Spośród wielu propozycji, uwagę zwracają klasyczne, minimalistyczne w formie, a jednocześnie bardzo majestatyczne róże, ozdobione za pomocą gipsówki, zielonych liści oraz kolorowych wstążek. Im większa liczba róż, tym bukiet będzie bardziej efektowny (trzeba jednak pamiętać o tym, by suma kwiatów była liczbą nieparzystą). Na oświadczyny można również wybrać bardziej urozmaicone bukiety zawierające gerbery, lilie i orchidee. Miłośniczkom niekonwencjonalnych rozwiązań spodobają się bez wątpienia połączenia pastelowych tulipanów i hiacyntów, umieszczonych w stylowym koszyku.

Jeśli zastanawiasz się, jaki bukiet podarować na zaręczyny, koniecznie zapoznaj się z poradami profesjonalnych florystów, a ponadto zwróć uwagę na gust swojej ukochanej. W czasie uroczystej chwili zaręczyn najlepiej wręczyć narzeczonej bukiet z róż, tulipanów lub lilii. Idealna kompozycja z pewnością sprawi, że zaręczyny będą jeszcze bardziej wyjątkowe i na długo zapadną w pamięci każdej młodej parze.