Tulipany na Dzień Kobiet - dlaczego Panie je kochają?

Marzec kojarzy się z nadchodzącą wiosną oraz zbliżającym się świętem każdej z Pań czyli Dniem Kobiet. Wtedy to wszechobecne są stoiska z kwiatami, a najwięcej wśród nich jest wiosennych tulipanów. Bukiet tych kwiatów jest często wybierany na obdarowanie nimi wybranej kobiety podczas tego wyjątkowego dnia. Każde kwiaty posiadają swoją symbolikę, a z tulipanami związana jest piękna legenda, która sprawia, że kobiety bardzo cenią akurat ten rodzaj kwiatów.

kobieta-tulipankiDlaczego kobiety kochają tulipany

Turecka legenda dotycząca tulipanów mówi o wielkiej miłości księcia Farhada do pięknej dziewczyny Shirin. Kiedy książe dowiaduje się, że jego luba została zamordowana, pełen żalu galopuje na swym koniu nad urwiskiem, z którego spada ponosząc śmierć. Ponoć z kropli jego krwi, które padły na ziemię wyrosły przepiękne szkarłatne tulipany, które są obecnie symbolem doskonałej i nieskończonej miłości. Tulipan bez względu na swój kolor jest znakiem sympatii i ciepła. Wyraża myśl: “dobrze mi z Tobą”. Ponadto kwiaty te posiadają wiele zalet - przede wszystkim są bardzo eleganckie i proste w pielęgnacji, co sprawia, że są piękną ozdobą domu przez długi czas. Ich zapach jest świeży i subtelny, przywodzący na myśl wiosenny poranek. Dlatego też kobiety tak bardzo je lubią.

Symbolika kolorów tulipanów

Kwiatom - ze względu na ich barwę - przypisuje się różne znaczenie. Poza wspomnianym już szkarłatnym tulipanem jest jeszcze kilka kolorów tych kwiatów, a każdy z nich oznacza coś zupełnie innego. Czarne wnętrze tego kwiata jest ponoć symbolem serca zakochanego, które zaciemnione jest namiętnością. Wręczając kobiecie tulipany w kolorze różowym, chcemy jej dać znać o tym, że o nią troszczymy. Pomarańczowe symbolizują pożądanie, pasję, entuzjazm. Żółte - po prostu radość, szczęście, pogodę ducha. Białe kwiaty są alegorią wybaczenia, czystości i niewinności. Fioletowe natomiast są określane jako oznaczające władzę królewską oraz wspaniałomyślność.

kolorowe tulipanyPrzepiękne tulipanowe bukiety

Bez względu na kolorystykę tulipany przedstawiają się jako wdzięczne, eleganckie kwiaty, które wywołają uśmiech na twarzy każdej kobiety. Na naszej stronie mamy do zaoferowania bogaty wybór gotowych bukietów. Kompozycja różnokolorowych tulipanów przekazuje obdarowywanej pani wiadomość, że ma piękne oczy. Czerwone natomiast są wyrazem skrytej i wielkiej miłości a różowe - troski i przywiązania. Na pewno każdy znajdzie odpowiednią kompozycję, aby wyrazić swoje uczucia do wyjątkowej kobiety.

Tulipany bez względu na symbolikę czy kolor kojarzą się z budzącą się do życia przyrodą i nadchodzącą wiosną. Są to bardzo wdzięczne kwiaty, które wywołują uśmiech na twarzy każdej kobiety. A przecież o to właśnie chodzi w Dniu Kobiet, prawda?