Sprawdź jaki bukiet podarować Młodej Parze w 2018 roku

W polskiej tradycji przyjął się zwyczaj składania gratulacji zaraz po uroczystości zaślubin. Podarunkiem składanym na ręce Panny Młodej są bukiety świeżych kwiatów, które następnie są odbierane przez druhny i umieszczane w sali weselnej przez świadków. Nie wszystkie gatunki kwiatów sprawdzą się w roli okolicznościowej kompozycji, dlatego koniecznie sprawdź jakie kwiaty wypada podarować Młodej Parze w nadchodzącym sezonie ślubnym.

róże

Siła klasyki

Piękne kwiaty skutecznie podnoszą rangę wydarzenia. Otoczenie tonące w płatkach i pąkach nadaje mu wyjątkowy charakter. Gatunki do bukietu ślubnego powinno się wybierać, znając charakter i styl w jakim urządzone jest wesele, ponieważ inne propozycje sprawdzą się w przypadku np. rustykalnej zabawy, a inne w pałacu o kryształowych żyrandolach. Jeżeli natomiast nie chcesz ryzykować, wybierz starą, dobrą klasykę. Od wielu lat tradycyjna kompozycja, przeznaczona na prezent dla Młodych kojarzona jest z białymi różami, nie bez powodu, bowiem biel to symbol czystości i niewinności. Dopuszczalne barwy to także jasne odcienie różu, które przywodzą na myśl subtelność i romantyzm. Minimalistyczne, ale równie pożądane będą w tym przypadku konwalie i tulipany, mniej oficjalne, ale wciąż eleganckie.

Powiew nowoczesności

Dla wszystkich, pragnących wprowadzić do swojego podarunku ślubnego lekki powiew nowoczesności, ciekawym rozwiązaniem są pojedyncze elementy w żywym kolorze np. fuksji, czerwieni czy pomarańczu. Wbrew pozorom ich wkomponowanie w bukiet nie jest trudne, wystarczy wybrać białą bazę z róż i dodać kilka innych kwiatów np. gerber czy goździków. Całość stworzy nieco zawadiacki, ale wciąż elegancki prezent. Innowacyjnym rozwiązaniem, godnym zainteresowania są kosze i pudełka, dzięki nim Para Młoda zaraz po otrzymaniu roślin, nie musi martwić się o niewystarczającą liczbę wazonów.

Gatunki niepożądane

Niegdyś istniała lista gatunków, które nie były pożądane w bukietach ślubnych, należały do nich między innymi: chryzantemy, kojarzone głównie z hortensjeuroczystościami pogrzebowymi, rośliny doniczkowe i odmiany pochodzące z polskich pól. Dziś nie patrzy się już tak surowo, choćby na zioła, bowiem mogą się one sprawdzić, jeżeli wesele utrzymane jest w rustykalnym stylu. Zmianom nie ulega za to ilość roślin w kompozycji, pamiętaj, że parzyste liczby przeznaczone są na okoliczności funeralne i raczej nie wypada podarować Młodej Parze 12 białych róż w formie gratulacji. Problematyczne mogą okazać się również lilie - u wielu osób ich pyłek powoduje dokuczliwą alergię, jednocześnie są to wyjątkowo piękne i pachnące kwiaty, więc jeżeli chcesz włączyć je do swojej kompozycji cicho podpytaj o ewentualną nietolerancję któregoś z nowożeńców.

Trendy 2018

pastelowyW trendach na 2018 rok przeważają naturalne akcenty, długie, liściaste łodygi zastępują bogate zdobienia z kolorowych, błyszczących papierów, gipsówek czy organzy. Ich miejsce zajmuje zieleń o różnych kształtach i odcieniach. Całość nawiązuje do popularnych od kilku lat trendów w designie i modzie. Jeżeli chcesz podarować Młodej Parze, prawdziwie modny bukiet, koniecznie sprawdź poprzedni wpis na blogu o nowościach florystycznych, nie brak w nim inspiracji.

Ślub to wyjątkowa uroczystość, kwiaty swoją obecnością mogą ją dodatkowo upiększyć. Jeśli nie jest się pewnym co do wyboru odpowiedniej, kwiatowej kompozycji, warto wybrać klasyczne, tradycyjne gatunki. Nie lekceważ jednak preferencji Młodej Pary, jeżeli wiesz, że Pani Młoda uwielbia niebieskie hortensje - śmiało. Pamiętaj, że podarunek ma sprawiać radość osobom obdarowywanym.