Sierpniowe bukiety ze słonecznikami

Sierpień to ostatni miesiąc wakacji, kiedy pożegnanie ze słońcem zbliża się wielkimi krokami. Chciałoby się je zatrzymać jak najdłużej, niestety nie jest to możliwe. Namiastką letnich promieni słonecznych mogą być żółte płatki słonecznika umieszczonego w bukiecie. Oto 3 pomysły na sierpniowe kwiaty!

Bukiet ze słonecznikami - synonim optymizmu

sierpniowe kwiatySłońce zawsze kojarzone jest z radością i szczęściem. Używamy przecież sformułowań takich jak “promieniejesz” czy “podaruj mi trochę słońca”. Radość i optymizm kryją się w sierpniowych kwiatach - słonecznikach. Poprawią one nastrój każdej obdarowywanej osobie i sprawiają, że dzień od razu staje się lepszy oraz pełen słońca, nawet wtedy, gdy za oknem są chmury. Słoneczniki zestawione z liliami to nie tylko powód do uśmiechu, ale również przepiękna, artystyczna kompozycja, dająca bezmiar przyjemności dla oczu oraz roztaczająca słodkawą woń.

Moc kolorów i słoneczniki w bukiecie

Pozwól kwiatom mówić za Ciebie. Barwny bukiet ze słoneczników z dodatkiem hortensji i czerwonych róż skradnie serce pod koniec lata, wyrazi wdzięczność, sympatię oraz entuzjazm. Sierpniowe kwiaty w energetyzujących kolorach wzmocnią motywację do działania oraz realizowania nowych wyzwań po wakacjach. Słoneczniki w bukiecie pomogą rozstać się z latem i powitać jesień z prawdziwą ekscytacją oraz energią tak intensywną jak kolory kwiatów.

Sierpniowe kwiaty symbolem lata

Urok ciepłych dni doskonale poprawia nastrój, zwłaszcza jeśli spędza się je w dobrym towarzystwie. Podobna zależność zachodzi między kwiatami: słoneczniki w bukiecie wyglądają jeszcze piękniej, gdy są skomponowane z innymi gatunkami np. różą, eustomą czy santini, które harmonizują ze sobą i nawzajem podkreślają swoje walory estetyczne. Warto nacieszyć oczy oraz podarować taki prezent bliskiej osobie jako znaczący komunikat - kropkę kończącą cudowną, wakacyjną historię.

Nikt z nas nie ma czarodziejskiej mocy, aby zatrzymać lato na dłużej. Mogą to zrobić jedynie słoneczniki, kwiaty roztaczające magiczny klimat końcówki najcieplejszej pory roku. Mogą być doskonałym prezentem, ale warto zakupić je również dla siebie i przyozdobić stół, aby sierpniowe kwiaty stały się słońcem w wazonie.