Pomysłowe bukiety ślubne

Lato to czas, w którym odbywa się największa ilość zaślubin. Schemat ceremonii w większości przypadków jest bardzo podobny, dlatego aby uczynić ten dzień niezapomnianym Panny Młode często sięgają po niestandardowe rozwiązania wybierając wiązankę ślubną. Oto kilka propozycji.

bukiet slubny z rozJak co roku i teraz pojawiły się nowe trendy w komponowaniu wiązanek. Jednak nie każda Panna Młoda jest zwolenniczką nowoczesnych kompozycji. Bywa tak, że panie które od zawsze ceniły sobie klasę i elegancję, nie wyobrażają sobie tak ważnego dnia bez towarzystwa róż. Jednak nie zawsze wiązanki muszą być stworzone w całości z żywych kwiatów. Szczególnie w internecie i kwiaciarniach pojawia się coraz więcej propozycji, wykorzystujących różnego rodzaju materiały do tworzenia wiązanek ślubnych – w przypadku róż może to być idealnie uformowany materiał, imitujący żywe kwiaty, owinięty łańcuchem pereł. Takie połączenie z pewnością wygląda klasycznie i elegancko.

Panie, które lubią niestandardowe rozwiązania, mogą wybrać kwiaty zrobione z papieru. Istnieje tutaj możliwość wyboru materiału do stworzenia bukietu – czy będzie to papier jednokolorowy, biały czy z nadrukiem. Znajdzie się też coś, co zadowoli wszystkie kobiety, które cenią sobie naturalność i oryginalność zarazem – bukiety ślubne z kwiatów polnych, bądź takie z elementami zbóż, zbudowane z szyszek czy zawierające gałązki roślin iglastych, takich jak sosna. Odważnym i intrygującym rozwiązaniem jest w tym wypadku całkowite zrezygnowanie z ciętych kwiatów, standardowo używanych do tego celu i zastąpienie ich na przykład zbożem czy kawałkami łodyg drzewnych, uformowanym na kształt okrągłego bukietu.

bukiet z muszelkamiInnym ciekawym pomysłem może być bukiet stworzony z biżuterii lub muszelek. Bardziej ekonomiczną, ale również ciekawą propozycję stanowią bukiety, gdzie głównym elementem ozdobnym są guziki przymocowane do półkolistego członu, mające imitować kwiaty bądź umieszczone na nim imitacje motyli, sprawiające wrażenie bukietu opanowanego przez te owady o pięknych skrzydłach.

Wiązanki przybierają również różne formy - od tradycyjnych bukietów o okrągłym kształcie, po bukiety kaskadowe. Dla zwolenniczek pomysłowych i niestandardowych rozwiązań istnieje tutaj niemałe pole do popisu – do bukietu można dobrać różnorakie ozdoby bądź wybrać rzadziej wybierane kwiaty o dłuższych łodygach, umożliwiające rozmaite ich ułożenie. Odważniejszym pomysłem jest wybór tylko jednego dużego kwiatu lub jego zamiana na sztuczny, „powiększony” odpowiednik. Pomysłową formą zastępującą bukiet może być również wachlarz z przymocowanymi do niego kwiatami, który doskonale wpisuje się w klimat lata.

Jak widać pomysłów na stworzenie oryginalnego i zapadającego w pamięć bukietu ślubnego jest więcej niż mogłoby się wydawać. Ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia i budżet zaplanowany na ceremonię zaślubin. Warto więc, przed dokonaniem wyboru, skonsultować swój pomysł z florystą, bądź inną osobą realizującą wybrany projekt.