Najlepsze prezenty na świąteczne spotkania z bliskimi

Święta to czas spotkań, nie tylko rodzinnych. Często jest to dobra okazja, żeby odwiedzić przyjaciół, znajomych czy kolegów z pracy. Na taką wizytę nie wypada przyjść z pustymi rękoma, co zatem przynieść ze sobą, aby uszczęśliwić gospodarzy? Poniżej kilka ciekawych propozycji, na wiele różnych okazji.

spotkania

Kwiaty i stroiki

Bukiet kwiatów to niezwykle neutralny i uniwersalny podarunek, sprawdzi się w czasie mniej formalnych spotkań ze znajomymi, jako prezent dla gospodyni domu, jak i bardziej oficjalnych z dalszą rodziną. Miłym gestem jest także wręczenie kwiatów organizatorom wigilii, kiedy są ładnie udekorowane i nawiązują do świątecznego klimatu, mogą dodatkowo stanowić piękną ozdobę stołu w czasie kolacji. Święta Bożego Narodzenia to wkompozycja redymarzony czas na zaręczyny, liczne dekoracje, rodzina w komplecie i niepowtarzalny nastrój, sprawiają, że wydarzenie dodatkowo zyskuje na atrakcyjności. Jeżeli zatem wiesz, że wśród Twoich najbliższych jest para świeżo upieczonych narzeczonych, warto pomyśleć nad kwiatowym upominkiem dla przyszłej Panny Młodej, bukiet możesz wręczyć w trakcie składania gratulacji połączonymi z życzeniami noworocznymi. Stroiki to natomiast prezent, który idealnie sprawdzi się podczas rodzinnych wizyt, np. u babci i dziadka, którzy ze względu na swój wiek, nie przystrajają już swojego domu, wówczas taki dekoracyjny element na pewno sprawi im dużo radości. Zarówno pierwsza, jak i druga propozycja sprawdzi się w formie upominku na przyjęciach szkolnych, spotkaniach firmowych czy gwiazdkowych obiadach.

Zestawy i kosze prezentowe

Wcześniejsze opcje prezentowe były skierowane raczej do pojedynczych osób lub par. Natomiast co wybrać w sytuacji gdy idziemy do domu gdzie mieszka zdecydowanie więcej osób w różnym wieku? Wówczas najlepiej zdecydować się na kosz prezentowy, w którym znajdą się dobre kawy i herbaty, dla starszych domowników wino dla amatorów dobrych alkoholi oraz słodycze dla najmłodszych. Taki wybór zwiększa także szanse na zadowolenie z prezentu, ponieważ stwarza wiele kompozycyjnych opcji. Zestawy to znakomite rozwiązanie, gdy nie jesteś pewien z czego ucieszy się obdarowywana osoba, np. szef czy koleżanka z pracy, w takiej sytuacji postaw na kilka różnych komponentów, coś na pewno przypadnie jej do gustu. Dodatkową zaletą koszy prezentowych jest możliwość wysłania ich w daleką podróż choćby dla rodziny mieszkającej na drugim końcu kraju czy zagranicą. Słodycze, alkohol, kawa i herbata zwykle mają długie daty przydatności, więc mogą być dostarczone nawet w bardzo odległe miejsca, osładzając adresatom świąteczne wieczory. Elementem, dla którego warto zdecydować się na wysłanie gotowej kompozycji jest wiklinowy lub bambusowy, elegancki kosz, w którym zwykle przygotowywane są zezestaw Lindtstawy. Kiedy sami próbujemy tworzyć takie podarunki zwykle nie mamy czasu w przedświątecznym szale dbać o takie szczegóły, natomiast w przypadku produktów na zamówienie, otrzymujesz najwyższą jakość. Urocza skrzyneczka z pewnością zostanie wykorzystana przez odbiorców prezentu i będzie spełniać określone funkcje, np. pojemnika na przyprawy, przez cały rok.

Świąteczne spotkania zbliżają się wielkimi krokami, zatem jeśli chcesz sprawić przyjemność swoim najbliższym, znajomym, organizatorom świątecznych przyjęć czy kolegom i koleżankom z pracy wybierz podarunki odpowiednie dla nich. Do wyboru są piękne bukiety, kosze pełne przyjemności, stroiki i kompozycje, a wszystko to w uroczym, świątecznym stylu. W tym roku zostań doskonałym gościem i wspaniałym św. Mikołajem, który pamięta o wszystkich wkoło.