Moda kwiatowa - motyw floral na ubraniach

Wiosną i latem rządzą kwiaty. Kwitną zarówno w ogródkach, wazonach, jak i... w szafie! Mowa tutaj o motywach kwiatowych, które z powodzeniem podbijają świat mody. Można je zobaczyć na butach, sweterkach, spodniach i sukienkach. Motyw ten nosi nazwę floral. Ze względu na swój ultra dziewczęcy charakter, na stałe zagościł w wielu kobiecych garderobach. Podoba się również panom, którzy chętnie oglądają go na ubraniach swoich obiektów westchnień, jak i coraz śmielej sami wplatają do własnego stylu.

Sukienka w kwiatySą osoby, które dokonują przeróbek starych ubrań, dodając im motyw florystyczny, np. rysując kwiaty specjalnymi farbami. Na topie są róże, tulipany, maki - drobne i większe grafiki. Niektórzy noszą ubrania w kwiaty od góry do dołu (tzw. total look). Jest to jednak opcja dla odważnych. Czasem lepiej zachować umiar i połączyć floral z gładkim materiałem. Uczyni to strój uniwersalnym i odpowiednim na większość okazji. Jednocześnie zaś zasygnalizuje, że nosząca ten motyw osoba uważnie obserwuje świat trendów modowych.

Warto podsumować, jak latem zakwitły ulice miast, plaże, góry i wszelkie miejsca, w których spędzaliśmy wakacje. Kwiaty wypadało nosić na każdym fragmencie ubioru. Królowały na zwiewnych dziewczęcych bluzkach i koszulach. Falowały na miękko układających się sukienkach i spódnicach, zwłaszcza tych długości maxi. Dopełniały wizerunek za pomocą wzorzystych akcesoriów takich jak apaszki, szale czy letnie sandały. Przewijały się również jako motyw biżuteryjny, np. kolczyków czy naszyjników.

LEEUiqkhIOmZ_5000_roza_z_bursztynem_n278a_001

Chociaż lato powoli się kończy, w kolekcjach jesiennych również pojawia się motyw floral. Jesienią kwiaty warto połączyć z ciemnymi barwami. Szczególnie popularne mogą okazać się duże, odważne nadruki. Motyw kwiatowy pojawia się w rozmaitych częściach ubioru, nawet na podeszwach koturnów. Jest doskonałym nośnikiem zarówno stylu dziewczęcego, kobiecego, jak i folkowego czy boho. Trafnie odzwierciedli inspiracje każdego wielbiciela mody.

Kwiaty to wymarzony wzór zarówno dla elegantek, jak i przedstawicielek luźnego, swobodnego stylu. Pasują na każdą okazję i podkreślają dziewczęcy urok. Rozświetlą i rozweselą nawet największego ponuraka, dodadzą szyku nawet najprostszej stylizacji. Każda kobieta kocha kwiaty - czy to w wazonie, czy na spódnicy!