Jaki romantyczny bukiet dla osoby, która nie lubi róż?

Podarunek w postaci bukietu kwiatów od wielu wieków stanowi wyraz miłości oraz szacunku. Zwłaszcza panie uwielbiają otrzymywać kwiaty od swoich ukochanych. Co jednak zrobić, gdy obdarowywana osoba nie przepada za różami - najbardziej klasycznym wyborem wśród romantycznych bukietów? Świat florystyki oferuje wiele alternatyw i innych zachwycających opcji. Dowiedz się, jaki bukiet dla osoby, która nie lubi róż, będzie odpowiedni.

Jaki romantyczny bukiet dla osoby, która nie lubi różEustomy jako alternatywa dla klasycznych róż

Eustomy to bardzo zbliżone kwiaty do róż, które posiadają delikatne płatki i eleganckie, kielichowate kształty. Ich subtelność i urok sprawiają, że idealnie nadadzą się jako alternatywa dla róż w bukiecie. Symbolizują szacunek, podziw oraz wdzięk, co czyni je wspaniałym wyborem na romantyczne okazje. Doskonale prezentują się zarówno w mieszanych bukietach, jak i jako samodzielna kompozycja. Są łatwe w aranżacji i nie potrzebują dodatkowego przystrojenia, aby wyglądały naprawdę okazale. Eustoma występuje w różnych kolorach, dzięki czemu możemy jeszcze lepiej dopasować kompozycję kwiatową do preferencji obdarowywanej osoby. Oprócz tego jest trwała, a po ścięciu długo cieszy się świeżością. W tej kwestii zdecydowanie przeważa nad klasycznymi różami, które wymagają częstej wymiany wody w wazonie.

Kolorowe gerbery

Innym trafnym rozwiązaniem będą gerbery, które cechują się dużymi, jasnymi kwiatami o różnych kolorach. Są to rośliny często wykorzystywane w bukietach i bez problemu zastąpią klasyczne róże. Swoim wyglądem wprowadzają pozytywną energię i optymizm. Ich żywe kolory świetnie sprawdzą się w romantycznym bukiecie, dodając mu nastroju i subtelności. Z pewnością dobrze jest wykorzystać czerwone gerbery, które symbolizują miłość i adorację do drugiej osoby. Jeśli z kolei chcemy wyrazić wdzięczność, możemy sięgnąć po różowe kwiaty oznaczającej także podziw. Bukiet z gerber powinien zrobić wrażenie na drugiej połówce. Kwiaty te świetnie również wypadają w połączeniu z innymi gatunkami, np. margaretkami czy goździkami.

Tulipany jako symbol miłości 

Wśród romantycznych bukietów bez róż możemy także wymienić tulipany. Choć znajdziemy je w intensywnym czerwonym kolorze, wręcz idealnym na romantyczne okazje, to równie doskonałym wyborem będą inne odcienie. Tulipany stanowią symbol miłości oraz, zwłaszcza te białe, wyraz nadziei na długi i piękny związek. Z kolei pomarańczowe kwiaty świadczą o pożądaniu swojej wybranki i kojarzą się z namiętnością. Będą strzałem w dziesiątkę przy okazji romantycznej kolacji we dwoje. Zresztą tulipany są najpopularniejszymi wiosennymi kwiatami. Minus jest jednak taki, że trudno dostać ten gatunek poza sezonem. Warto natomiast rozważyć bukiet z tulipanów na Dzień Kobiet czy inną romantyczną okazję w czasie wiosennych miesięcy. 

Nie każdy musi przepadać za klasycznymi różami. Trudno ukryć, że są to najbardziej powszechne kwiaty, które wręcza się na wiele okazji. Na szczęście natura oferuje nam mnóstwo równie zachwycających zamienników, takich jak eustomy, gerbery czy tulipany. Każde z tych kwiatów doskonale sprawdzi się w romantycznym bukiecie dla ukochanej osoby. Będą one wyrazem wdzięczności i głębokiego uczucia.