Jabłka jako element dekoracyjny w bukiecie

Nieoczywiste, zaskakujące i wyjątkowe. Takie właśnie są jabłka wykorzystane jako element dekoracyjny w bukiecie. Rozkwitające cynie połączone z wrzosami i jabłkami to kwintesencja polskiej jesieni. Dlaczego miałyby nie przyozdobić Twojego wnętrza?

Nietuzinkowy dodatek

Sezon na jabłka w Polsce trwa niemal przez cały rok. Swoim barwom zawdzięczają jednak największą popularność jesienią. To wtedy na drzewach dominują brązy, czerwienie i odcienie żółtego. Ich dodatek może być nie tylko znakomitym wzbogaceniem bukietu, ale także nieść za sobą ukrytą symbolikę. Chcesz przekazać drugiej osobie, że jesteście jak dwie połówki jabłka? Nie ma bardziej trafionego prezentu, niż bukiet róż, cynii i wrzosów połączony z tymi owocami! Jesień jest czasem, kiedy wysiane wczesną wiosną cynie najbardziej cieszą oko. Wielokolorowe kwiaty idealnie komponują się z jabłkami, tworząc niepowtarzalne, zaskakujące połączenie. Bukiety urozmaicone wrzosami i różami skradną serce obdarowanej osoby. Kremowe róże w połączeniu z fioletowym wrzoścem nie są tylko fenomenalnym połączeniem kolorystycznym, ale mogą też wyrażać niewypowiedziane uczucia - miłość, sympatię czy skruchę.

Dlaczego warto otaczać się kwiatami szczególnie jesienią?

Wrzesień i październik są miesiącami, kiedy z tęsknotą wspominamy ciepłe lato. W listopadzie wyczekujemy zimy, przestawiamy się na poranne wstawanie, kiedy za oknem jest jeszcze ciemno. To właśnie w tym okresie można zaobserwować spadek samopoczucia i przygnębienie. Wielu ludzi nie wie, jaki ogromny potencjał terapeutyczny kryje się w kwiatach. Ich zapach może działać jak aromaterapia. Dzięki kojącym zapachom jesteśmy w stanie zredukować swój stres, bóle napięciowe, a także bezsenność. Realną poprawę stanu psychicznego i fizycznego organizmu można zaobserwować także dzięki kolorom. Odpowiednio dobrane potrafią wywołać u odbiorcy różne emocje. Największe dobrodziejstwo zawdzięcza się kolorowi zielonemu - utożsamiany z przyrodą uspokaja, symbolizuje szczęście, naturę i regenerację sił. W zależności od odcienia, fioletowa barwa kojarzona jest z ciepłymi tonami, tajemniczością i kobiecością. Połączenie ciepłych kolorów może wspomagać walkę z niską koncentracją, a także łagodzić zmienne stany emocjonalne.

Kompozycje z dodatkiem jabłek mogą być także idealnym pomysłem na ocieplenie wnętrza. Klasyka dopełniona nieoczywistym elementem na pewno zaskoczy niejedną osobę.
Aby przedłużyć radość i w pełni wykorzystać otrzymany prezent, proponujemy wykorzystać jabłka w kuchni. Pieczone potrafią wypełnić swoim słodkim aromatem każde pomieszczenie, dopełniając panujący jesienny klimat.