Czerwcowe śluby z piwoniami

Każda Para Młoda stoi przed koniecznością wyboru kwiatów na swój ślub. Jedną z propozycji jest piwonia - piękna roślina ozdobna o intensywnej i aromatycznej woni. Ze względu na jej niezaprzeczalne walory doskonale sprawdzi się jako motyw podczas tej ważnej uroczystości.

Ogólna charakterystyka piwonii

Główną cechą charakterystyczną piwonii są okazałe pąki kwiatów, których średnica może sięgać nawet 20 cm. Występują w różnych kolorach. Najczęściej jednak są to odcienie różu - od pastelowego, idealnie prezentującego się w bukiecie ślubnym - po mocną purpurę. Ich niewątpliwą zaletą jest również urzekający zapach, w zależności od gatunku - intensywny lub umiarkowany.

Piwonie w bukiecie ślubnym

Motyw piwonii jest coraz częściej wykorzystywany podczas uroczystości bukiet piwoniiślubnych. Ze względu na swoją efektowną formę będzie wyglądać niezwykle zarówno jako element bukietu, jak i dekoracja ozdabiająca salę weselną lub kościół. Jednym z pomysłów na bukiet z użyciem tej rośliny jest prosta kompozycja składająca się wyłącznie z kwiatów piwonii przewiązanych u dołu gustowną wstążką. Z uwagi na ich urok, mimo zastosowanego tu minimalizmu, wiązanka ta wywrze wielkie wrażenie i przykuje wzrok wszystkich z zaproszonych gości. Jeżeli jednak Panna Młoda pragnie mieć w swoim bukiecie również inne gatunki, w połączeniu z piwonią dobrze eksponują się tulipany, frezje, hortensje czy goździki. Warto podkreślić, że obie te propozycje uwydatnią jej kobiecość i zaakcentują romantyzm danej chwili.

Piwonie na stół weselny

Kwiat piwonii, dzięki swojej elegancji i subtelności może stanowić teżpiwonie z hortensjami wyrafinowaną dekorację stołu weselnego lub tortu. W zależności od preferencji i koncepcji Nowożeńców mogą być one luźno ułożone po stole, skomponowane w finezyjną formę lub związane w małe bukieciki. Ciekawym rozwiązaniem jest również ułożenie ich w niewielkich, przezroczystych miseczkach do połowy wypełnionych wodą. Stroik ten będzie oryginalny - wciąż jednak zachowa, właściwy dla ślubnych imprez, delikatny i nastrojowy charakter.

Co więcej, piwonie fenomenalnie nadają się, by przyozdobić nimi kieliszki, w których podawane jest wino lub szampan. W tym celu należy uciąć ich łodygę na górze, blisko kwiatu, a następnie przyczepić do kieliszka fantazyjnie oplatając go stylową wstążką. Powstała w ten sposób ozdoba, z pewnością będzie czarującym detalem, który zaskoczy wszystkich weselników.

Piwonie od wieków zachwycają swoim pięknem i wytwornością, symbolizują także szczęście i pomyślność. Nic więc dziwnego, że kwiaty te są coraz chętniej wybierane przez Pary Młode jako motyw przewodni podczas jednego z najważniejszych dni w ich życiu. Zarówno bukiety ślubne, jak i dekoracje z piwoniami są bowiem zawsze olśniewające oraz cechują się dobrym ogromną klasą.