Sukces Tomasza Kuczyńskiego podczas florystycznych Mistrzostw Europy 2016

Florystyczne Mistrzostwa Europy 2016 organizowane przez FLORINT w dniach 8-9 kwietnia 2016 r. zakończyły się dużym sukcesem dla naszego polskiego reprezentanta Tomasza Maxa Kuczyńskiego, który zajął wysokie czwarte miejsce, zyskując aż 432,10 punktów na 500 możliwych. Dzięki swojemu talentowi i pasji pokonał dziewiętnastu innych przeciwników i tym samym zdobył najwyższy wynik w historii polskiej florystyki na tego typu wydarzeniu.

W tym roku Mistrzostwa odbyły się w Genui – stolicy Ligurii. Uczestnicy mieli do wykonania sześć prac. Były to: dekoracja samochodu, bukiet wiązany w ręku, aranżację witryny, ozdobę ślubną panny młodej, piknik dla dwojga, a także zadanie niespodziankę.

Na podium stanęli:
I miejsce - Węgier, Tamas Endre Mezoffy (451,96 punktów)
II miejsce – Rosjanin, Roman Steinhauer (437,42 punktów)
III miejsce – Finka, Pirjo Koppi (432,76 punktów).

Niewiele mniej zdobył reprezentant Polski, dzięki którym znalazł się na miejscu czwartym. Tomasz Kuczyński zachwycił zarówno widzów, ale i sędziów. Warto wyróżnić również Monikę Kudłacz, która była asystentką Tomasza. W skład jurorów wchodzili sędziowie z Niemiec, Norwegii, Finlandii, Hiszpanii i Holandii. Przewodniczył im Marios Vallianos z Grecji.

Dzięki naszej pomocy i innych sponsorów: Stowarzyszenie Florystów Polskich, Smithers-Oasis, Śląskie Centrum Florystyczne Rekpol Sp. z o.o., VHV Flowers and Greens nasz mistrz florystyczny mógł wziąć udział w mistrzostwach i wrócić z sukcesem do kraju.

Tegoroczne Mistrzostwa Europa Cup 2016 należą do jednych z najlepiej zorganizowanych. To ogromne przedsięwzięcie, liczne wystawy i atrakcje sprawiły, że będą one dla nas szczególnie wyjątkowe. Cały konkurs urozmaiciły występy Gregora Lerscha czy Alexa Choi.

Pod koniec kwietnia wyłonimy kolejnych mistrzów i reprezentantów Polski podczas Eurofleurs 2017 i Europa Cup 2020. A już niedługo szykują się kolejne emocje - 28 i 29 kwietnia na Zamku Książ w Wałbrzychu, słynącego z pięknych aranżacji kwiatowych, odbędą się II Florystyczne Mistrzostwa Polski. Organizacją zajmie się Stowarzyszenie Florystów Polskich. Warto już dziś zaplanować ten czas na odwiedzenie tego niezwykłego miejsca.

tomaszkuczynski1

tomaszkuczynski2

tomaszkuczynski3