Sukces Tomasza Kuczyńskiego podczas florystycznych Mistrzostw Europy 2016

Florystyczne Mistrzostwa Europy 2016 organizowane przez FLORINT w dniach 8-9 kwietnia 2016 r. zakończyły się dużym sukcesem dla naszego polskiego reprezentanta Tomasza Maxa Kuczyńskiego, który zajął wysokie czwarte miejsce, zyskując aż 432,10 punktów na 500 możliwych. Dzięki swojemu talentowi i pasji pokonał dziewiętnastu innych przeciwników i tym samym zdobył najwyższy wynik w historii polskiej florystyki na tego typu wydarzeniu.

W tym roku Mistrzostwa odbyły się w Genui – stolicy Ligurii. Uczestnicy mieli do wykonania sześć prac. Były to: dekoracja samochodu, bukiet wiązany w ręku, aranżację witryny, ozdobę ślubną panny młodej, piknik dla dwojga, a także zadanie niespodziankę.

Na podium stanęli:
I miejsce - Węgier, Tamas Endre Mezoffy (451,96 punktów)
II miejsce – Rosjanin, Roman Steinhauer (437,42 punktów)
III miejsce – Finka, Pirjo Koppi (432,76 punktów).

Niewiele mniej zdobył reprezentant Polski, dzięki którym znalazł się na miejscu czwartym. Tomasz Kuczyński zachwycił zarówno widzów, ale i sędziów. Warto wyróżnić również Monikę Kudłacz, która była asystentką Tomasza. W skład jurorów wchodzili sędziowie z Niemiec, Norwegii, Finlandii, Hiszpanii i Holandii. Przewodniczył im Marios Vallianos z Grecji.

Dzięki naszej pomocy i innych sponsorów: Stowarzyszenie Florystów Polskich, Smithers-Oasis, Śląskie Centrum Florystyczne Rekpol Sp. z o.o., VHV Flowers and Greens nasz mistrz florystyczny mógł wziąć udział w mistrzostwach i wrócić z sukcesem do kraju.

Tegoroczne Mistrzostwa Europa Cup 2016 należą do jednych z najlepiej zorganizowanych. To ogromne przedsięwzięcie, liczne wystawy i atrakcje sprawiły, że będą one dla nas szczególnie wyjątkowe. Cały konkurs urozmaiciły występy Gregora Lerscha czy Alexa Choi.

Pod koniec kwietnia wyłonimy kolejnych mistrzów i reprezentantów Polski podczas Eurofleurs 2017 i Europa Cup 2020. A już niedługo szykują się kolejne emocje - 28 i 29 kwietnia na Zamku Książ w Wałbrzychu, słynącego z pięknych aranżacji kwiatowych, odbędą się II Florystyczne Mistrzostwa Polski. Organizacją zajmie się Stowarzyszenie Florystów Polskich. Warto już dziś zaplanować ten czas na odwiedzenie tego niezwykłego miejsca.

tomaszkuczynski1

tomaszkuczynski2

tomaszkuczynski3

Dodaj komentarz