Poczta Kwiatowa na premierze filmu Kurier

12 marca w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej miała miejsce uroczysta premiera filmu Władysława Pasikowskiego -  „Kurier”. Podczas tego podniosłego i ważnego dla polskiej kinematografii wydarzenia nie tylko jako jedni z pierwszych oglądaliśmy pokaz, lecz także wysłuchaliśmy przemówień wielu znamienitych gości. Co więcej, mogliśmy upiększyć to wydarzenie ogromnym, eleganckim bukietem czerwonych róż w białym, wiklinowym koszyku.

„Kurier” - historia szpiegowska

Film „Kurier” przedstawia historię zainspirowaną losami Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Fabuła skupia się przede wszystkim wokół przedstawienia działalności  samotnego szpiega, którego zadanie polegało na zatrzymaniu decyzji o rozpoczęciu powstania warszawskiego w 1944 roku. Tworzące film obrazy łączą się w sensacyjną, pełną emocji opowieść szpiegowską o sytuacji w Polsce na kilka tygodni przed wybuchem zrywu i niebezpieczeństwach towarzyszących misji kuriera. W rolę głównego bohatera wcielił się Philippe Tłokiński, a na ekranie można zobaczyć również Tomasza Schuchardta, Jana Frycza, Mirosława Bakę, Rafała Królikowskiego oraz Cezarego Pazurę.

Poczta Kwiatowa na premierze filmu

Na premierowym pokazie byli obecni najważniejsi przedstawiciele rządu, w tym sam prezydent Andrzej Duda, który docenił wagę i wkład twórców filmu w pamięć o jednym z kluczowym momentów w dziejach naszego kraju. Głowie państwa towarzyszyli również wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska oraz minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Produkcja otrzymała dobre opinie krytyków, a zawarte w  niej przedstawienie niezwykle trudnego rozdziału polskiej historii bez wątpienia jest warte obejrzenia.

Jesteśmy bardzo wdzięczni za to, że mogliśmy uczestniczyć w premierze najnowszego filmu Władysława Pasikowskiego. Oficjalnie produkcja weszła do kin 15 marca, dlatego możemy już teraz serdecznie zachęcić Was do jej obejrzenia.

cof

kurier

kurier

mde

mde