Dekorujemy bukietami

Kiedy rozważamy przystrojenie naszego mieszkania motywami roślinnymi, pierwsza nasuwa się myśl o zakupie rośliny doniczkowej. Jednak, by dobrze się rozwijała, wymaga odpowiednich warunków. Może warto sięgnąć po kwiaty cięte. Ich żywotność jest co prawda krótsza, jednak to niebywale łatwa forma dekorowania naszej przestrzeni. W wielu kwiaciarniach wybór roślin ciętych jest ogromny, dlatego nie powinniśmy mieć problemów z zakupieniem tych najpiękniejszych.

bukiet_wazonZwróćmy uwagę na to, co wybieramy. Można kupować te o zamkniętych pąkach. Ale unikajmy szczelnie zamkniętych, zielonych główek. Te prawdopodobnie nie miały wystarczająco dużo czasu, aby dojrzeć przed cięciem i mogą się już nie otworzyć.

Szukajmy mocnych łodyg i kwiatów. Jeśli kupujemy kwiaty, które są ciężkie, jak gerbery, można wstawić łodygi do plastikowych słomek lub pianek chroniących kwiaty.

gerbery_wazonSprawdźmy przebarwienia i niedoskonałości liści. Niezdrowy wygląd może wskazywać na roślinę zbyt dojrzałą, by dłużej wytrzymała w wazonie. Warto zdać się na profesjonalnych florystów bądź zamawiać kompozycje w sprawdzonych sklepach internetowych jak np. w kwiaciarni Poczta Kwiatowa. Starannie dobrane do bukietów składniki nie tylko rozświetlą i upiększą nasze wnętrza, ale będą cieszyć oko nawet do kilku tygodni.