Wiosenny spacer po Central Parku w Nowym Jorku

Być może jeden z weekendów albo nawet więcej spędzicie tej wiosny w Nowym Jorku... Być może wybierzecie się na spacer... Być może będzie to spacer po Central Parku... Jeśli tak, do zapraszamy do naszego kwiatowego przewodnika.

Podczas gdy Central Park oferuje przyjemny odpoczynek od kakofonii życia miejskiego Kwiatyprzez cały rok to jednak wiosną człowiek ma wrażenie, że park zaczyna magicznie błyszczeć. Od pierwszych dni marca spod ziemi wystawiają główki po kolei różne kwiaty, a do połowy kwietnia ten park krajobrazowy jest zalany już płatkami wiśni i magnolii, które symbolizują zdecydowaną transformację przyrody od ponurej zimy do obchodów wiosny. Oto kilka miejsc w tym parku niezwykłych...

Spacer wśród bzu.

Jednym z mniej znanych traktów Central Parku jest szlak, który biegnie wzdłuż północnej strony nazywany Ścieżką Bzu i jest domem dla ponad dwudziestu odmian fioletowych, różowych i białych kwiatów bzu z całego świata. Utworzony w 1970 roku szlak został stworzony i sfinansowany przez filantropa Nella Singera. Pod koniec wiosny zapach wydzielany przez fioletowe, różowe i białe kwiaty jest prawie odurzający.

Zachodnia część Zalewu

Wiśnia kwitnie na początku maja. Wiśniowe drzewo ozdobne w Japonii, które jest podziwiane za swoje podwójne płatki i jasne, różowe kwiaty, ma delikatny wygląd, ale wciąż jest niezwykle atrakcyjnie na swój sposób kolorowe. Do tego posadzone dwie odmiany, która, gdy wschodnia strona przestaje kwitnąć, to szaleństwo białych płatków rozpoczyna vis a vis.

Ogród Szekspira

Położony między Belvedere Castle i Szwedzką Wioską ogród istnieje od 1913 roku. Znany jako Ogrodzie Serca wzorowany na wiktoriańskich ogrodach skalnych. Posadzono tam tylko rośliny wymienione w sztukach Szekspira. Należą do nich m.in. orlik, prymula, piołun, pigwa, len i wiele innych. Z kwitnących wiosną odmian kwiatów znajdziemy hiacynt, magnolię, pigwę, i tulipana. Ogród Szekspira jest idealnym miejscem na popołudniowy spacer w kwietniu.

Dla tych, którzy cieszą się wiosną w krajowych parkach, zachęcamy do eksploracji ich zakamarków, może i wy traficie na ciekawe i niezwykłe klomby. Jeśli uda się Wam sfotografować coś nietypowego, kwiaty niezwykle urodziwe, wstawcie zdjęcia na nasz fanpage Poczta Kwiatowa na Facebooku , niech inni też cieszą nimi oczy.