Słoneczniki w radosnych kompozycjach

Wielkimi krokami zbliża się czerwiec, czyli miesiąc, kiedy prawie wszyscy z utęsknieniem wyczekują już wakacji. Jednak miłośnicy kwiatów wiedzą, że jest to czas wyjątkowy też z innego powodu - wtedy powoli pojawiają się pierwsze słoneczniki! Zobacz kompozycje, które wniosą wiele słońca, nawet w najbardziej pochmurny dzień.

słonecznikiNajbardziej optymistyczne wśród kwiatów

Słoneczniki to rośliny, które w większości z nas wywołują pozytywne emocje. Już sam ich wygląd na myśl nasuwa gorące słońce, wakacje, a także często wesoły czas dzieciństwa. Będą nas one cieszyć już od początku czerwca, przez niemal cały okres letni. W najbardziej klasycznym wydaniu znajdziemy je w kompozycji Kwiaty trzy słoneczniki. Umieszczone zostały w towarzystwie zielonej paproci, która nie tylko wydobywa ich barwy, lecz też podkreśla naturalność. Delikatne przybranie dodaje nutkę elegancji. Niezwykle radosną propozycją będzie Bukiet Słoneczniki, na który składają się również delikatne lilie. To połączenie, które na początku może wydać nam się nieoczywiste, idealnie sprawdzi się w roli prezentu dla najbliższych i wspaniale poprawi humor, przywodząc na myśl beztroski czas młodości.

Słoneczniki w romantycznym wydaniu

Kompozycje ze słoneczników świetnie sprawdzą się w roli prezentu dla partnera lub partnerki - wtedy najlepiej postawić na te z różami, które nadadzą całości romantyzmu. Urokliwym prezentem będą Kwiaty na lato. Są one nie tylko eleganckie, lecz również radosne i świeże - efekt ten potęgują naturalne zielone liście oraz delikatna biała gipsówka. Same żółto-czerwone rośliny możemy wręczyć, chociażby, podczas wspólnego spaceru brzegiem morza. Bez wątpienia, godne uwagi są Kwiaty Lazurowe Wybrzeże. Składają się na niego nie tylko słoneczniki i róże. Za wywołanie zdumiewającego wrażenia odpowiadają w dużej mierze liście orzecha oraz kapustka ozdobna. Dodajmy do tego wszystkiego jeszcze goździki i otrzymamy prawdziwie śródziemnomorską kompozycję!

sloneczny usmiechKompozycje ze słonecznikami - dobre na każdą okazję

Bukiety, w których przysłowiowe “pierwsze skrzypce” grają słoneczniki nadadzą się także podczas bardziej sformalizowanych uroczystości. Wspaniale sprawdzi się chociażby kompozycja Kwiaty letni uśmiech. Za elegancki efekt odpowiadają tutaj goździki i gerbery, a radości i optymizmu dodają właśnie słoneczniki. Całość została przyozdobiona gustowną kryzą, dzięki czemu mamy pewność, że kwiaty spodobają się nawet najbardziej wymagającym osobom. Świetnym rozwiązaniem będzie też Słoneczny bukiet, w którym znajdziemy piękne hortensje. Chociaż wielu mogą one kojarzyć się przede wszystkim z roślinami ogrodowymi, cudownie wyglądają w bukietach, którym nie tylko dodają szyku, lecz także sprawiają, że zdecydowanie wyróżniają się na tle innych, szczególnie w połączeniu ze słonecznymi barwami.

Bukiety ze słonecznikami wspaniale sprawdzą się przy każdej okazji - zarówno podczas nieformalnego spotkania w gronie znajomych, randki, lecz także podniosłych uroczystości rodzinnych.