Maturzysto! Skoncentruj się z kasztanowcem.

Już od dzisiaj matury, których symbolem są kwitnące kasztany. Czy wiecie, że ich kwiaty mogą korzystnie wpływać na koncentrację? Ekstrakt z kwiatów kasztanowca białego pomaga odzyskać spokój umysłu i pozwala kontrolować natłok myśli.

Ekstrakt z kwiatów kasztanowca białego jest jedną z 38 esencji opracowanych przez Edwarda Bacha na początku XX wieku. Psychosomatyczna teoria angielskiego doktora opiera się na założeniu, że dominującą rolę w każdym procesie leczenia odgrywa stan psychiczny pacjenta, a negatywne emocje często ujawniają się poprzez określone dolegliwości fizyczne. W celu wyeliminowania chorób i bólu należy więc oddziaływać na psychikę pacjenta. W jaki sposób ? Zdaniem doktora Bacha człowiek jest częścią natury, a wiec lekarstwa należy szukać w przyrodzie. Zaczął więc homeopatycznymi metodami przygotowywać ekstrakty z kwiatów, których działanie przetestował na sobie. W ten sposób opracował 38 kwiatowych esencji, które obecnie są wykorzystywane w medycynie alternatywnej.

Esencji doktora Bacha używa się przede wszystkim w leczeniu depresji, nerwic, stanów lękowych i pourazowych. Pracujący tą metodą terapeuci mieszają podstawowe esencje, by przyrządzić lek najodpowiedniejszy dla pacjenta. Najpopularniejsze to ekstrakt z dzikiego owsa poprawiający poczucie pewności siebie i obranej drogi życiowej, esencja sosnowa pomagająca zwalczyć poczucie winy i wyciąg z wiązu angielskiego dla przytłoczonych nadmiarem obowiązków.

Drodzy maturzyści !

Poczta Kwiatowa życzy Wam połamania piór ! :-)