Od delikatnej żółci do rubinowej czerwieni

Wielkimi krokami zbliża się złota jesień - to czas, w którym będą rządziły kolory takie jak złoto, pomarańcze, brązy i czerwienie. W ten trend wpisują się również bukiety kwiatów. Czy wiesz, jakich roślin użyć do stworzenia pięknych jesiennych kompozycji? Zobacz, co proponujemy!

Słoneczne promienie

żółte liścieOstatnie promienie słońca można zatrzymać, wybierając kwiaty w odcieniach żółtego. Nieustającą popularnością cieszą się róże, które są w sklepach o każdej porze roku, podobnie jak równie klasyczne gerbery. Oprócz tego można postawić także na lilie, margaretki lub goździki. Bardzo duże wrażenie zrobią uwielbiane przez Van Gogha słoneczniki - które same w sobie wyglądają bardzo dostojnie. Warto wiedzieć, że kwiaty w kolorze żółtym oznaczają pozytywną energię i optymizm, dlatego dobrze ofiarować je na pocieszenie osobie, która z pewnego powodu ma gorszy humor.

Pomarańczowe niczym dynia

Barwa pomarańczowa dość jednoznacznie kojarzy się z jesienią - jest obecna w opadających liściach, a także pysznych dyniach, które królują właśnie podczas tej pory roku. Pomarańcze znaleźć można w herbacianych różach oraz margaretkach, czy eleganckich kulistych chryzantemach. Najczęściej używa się ich jako akcentu w bukietach jesiennych bądź wiosennych.

Klasyczna czerwień

Niezwykłą elegancję, a także gorące uczucie, jakim jest miłość można wyrazić w klasycznej czerwieni. Bardzo dobrze wyglądają tradycyjne czerwone róże w wersji solo, lecz dobrze jest zestawić je również z jaśniejszymi kwiatami. Rubinową czerwień można odnaleźć też w zachwycających daliach, astrach i wrzosach.

Moc tkwi w dodatkach

Kwiatowe bukiety będą wyglądały znakomicie i zyskają prawdziwe jesienny różeklimat, gdy zestawi się je z odpowiednimi dodatkami. Królować będzie nieśmiertelna jarzębina, a także wyrazista miechunka. Bardzo dobrze prezentują się również kolorowe liście - naturalne lub sztuczne, orzechy, kasztany oraz miniaturowe jabłka i dynie. Mile widziane są wstążki w odcieniach brązu, złota, czerwieni czy pomarańczu oraz eleganckie materiały. Dobrym pomysłem na przełamanie kolorów jest dodanie zielonych sukulentów lub traw, dodających rustykalnego stylu.

Jesień może być piękna i kusić magią swoich kolorów. Warto wykorzystać ten czas, aby dodać nieco ciepła bliskiej osobie i zamówić jej piękny bukiet - na przykład z okazji urodzin lub imienin.