"Myślę właśnie o dekoracji mojego studia pół tuzinem obrazów ze słonecznikami." Van Gogh

Kwiaty są bohaterami sztuki i słynnych obrazy wieków. Dawniej malarze, począwszy od Van Gogha, Maneta i Moneta do Degas, Cézanne'a i Renoira czerpali inspiracje z tych przepięknych i kolorowych roślin.

Van Gogh żył zaledwie 37 lat, zdążył jednakże do tego czasu namalować mnóstwo niezwykłych dzieł prezentujących kwiaty najczęściej sięgając po motyw słonecznika. Pierwsze obrazy ze słonecznikami namalował  późnym latem 1887 mieszkając w tym czasie w Paryżu. Według VanGoghGallery.com "Dzieła Van Gogha przedstawiające słoneczniki podróżując po galeriach całego świata, stały się niemal synonimem artysty i jego technik."

Malując korzystał on z nowych wynalazków kolorów i pigmentów. Jednym z nich był np. słonecznikowy żółty chrom. W innym zestawie obrazów olejnych Van Gogh poświęcił się  pracy związanej z kwiatami migdałów na niebieskim tle malowanych dla brata na cześć narodzin jego syna. Jego brat Theo był mu bardzo bliski i wspierał artystę w jego pracy. Obraz nosi tytuł "Almond Blossom 1890" i było to jedno z jego ostatnich dzieł.

Dla artystów, którzy traktują kwiaty jako modele do rysunków, jak również dla nie-artystów, którzy po prostu chcą mieć kwitnące kwiaty w swoim domu, polecamy ich bogaty wybór w naszej kwiaciarni internetowej. Jedną z wielu zalet sklepów internetowych jest szybka dostawa, wiele opcji i wygoda - nie trzeba fizycznie udawać się do kwiaciarni.